Jego zdaniem, partia powinna wrócić do swoich korzeni - do postulatów likwidacji Senatu, zmniejszenia liczby posłów, rezygnacja z budżetowego finansowania partii politycznych czy wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych. Zdaniem Tomasza Lenza, powrotem do korzeni są też spotkania z obywatelami.

Reklama

Poseł Artur Dunin uważa, że jeżeli Platforma Obywatelska chce wygrać wybory parlamentarne, powinna postawić na ludzi młodych. On też mówi o konieczności bezpośrednich spotkań z wyborcami, jak robił to Donald Tusk. Pytany, czy należałoby już teraz zmieniać lidera, odpowiada, że nie. Jak mówi, Ewa Kopacz ma determinację, ale sama nie da rady i musi wokół siebie stworzyć zespół młodych i dynamicznych ludzi. Jako przykład takiej właśnie osoby podał nowego ministra sprawiedliwości Borysa Budkę.

- Najważniejsze są wnioski i odpowiednia diagnoza po przegranych wyborach, potem odpowiednie wnioski - mówi z kolei minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Polityk dodał, że nie można też zmarnować tego potencjału, jakim są ludzie, którzy oddali głos na Bronisława Komorowskiego.

Reklama

Wiarygodność i konsekwencja w działaniu - tego, zdaniem szefa klubu parlamentarnego Rafała Grupińskiego musi trzymać się Platforma Obywatelska. On też zwraca uwagę, że nie można zawieść wyborców Bronisława Komorowskiego. Podkreśla też, że trzeba wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski, by nie powtórzyć błędów z ostatniej kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Dodał, że trzeba tez skierować ofertę do byłych wyborców PO, którzy zagłosowali na Pawła Kukiza.

W połowie czerwca ma się odbyć konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.