Według podanej przez wp.pl informacji o wynikach sondażu, chęć głosowania na PiS zadeklarowało 34,7 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1,1 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego badania sprzed dwóch tygodni.

Reklama

Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 27,9 proc. badanych - o 0,7 punktu procentowego więcej niż w poprzednim sondażu.

Jak wygląda poparcie dla pozostałych partii?

Chęć oddania głosu na Lewicę zadeklarowało 8,2 proc. ankietowanych - o 0,5 punktu procentowego mniej w stosunku do poprzedniego badania. Z kolei Konfederacja mogłaby liczyć na poparcie 7,3 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,4 punktu procentowego.

Ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 wskazało 7,1 proc. badanych, czyli o 0,4 punktu procentowego mniej niż w poprzednim sondażu. PSL-Koalicja Polska cieszy się poparciem 6,9 proc. badanych - spadek o 0,1 punktu procentowego.

0,9 proc. ankietowanych w wyborach zagłosowałoby na Koalicję Agrounii z Porozumieniem, co oznacza wzrost o 0,5 punktu procentowego. 7 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby głos.

Reklama

Co z frekwencją?

Deklarowana frekwencja wynosi 57,2 proc.. Według sondażu głosować nie ma zamiaru 40,6 proc. ankietowanych z czego 21,3 proc. zdecydowanie nie chce uczestniczyć w wyborach. 2,3 proc. nie wie, czy pójdzie do urn.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 3-5 marca 2023 roku metodą CAWI(samodzielne wypełnienie ankiety internetowej) i CATI (wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem) 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.