Telefon trafił do paszczy krokodyla miesiąc temu. Upuściła go zwiedzająca oceanarium kobieta.

Przez jakiś czas z brzucha Gieny dochodziły dzwonki telefoniczne, a wibracje urządzenia sprawiły, że krokodyl stracił apetyt - donosi w sobotę agencja informacyjna UNIAN.

Reklama

Opiekunowie mieli nadzieję, że z czasem zwierzę samo wydali telefon, tak się jednak nie stało, postanowili więc rozwiązać problem podstępem.

Krokodylowi podano nafaszerowane środkami przeczyszczającymi przepiórki, ale Giena nie chciał ich jeść.

Teraz weterynarze chcą prześwietlić krokodyla, by zlokalizować połknięty przez niego telefon, następnie zaś czeka go operacja.

Reklama

Giena to kolejny ukraiński krokodyl, który uzyskał sławę medialną. W 2007 r. prasa z uwagą śledziła los Godzika, krokodyla, który latem uciekł z cyrku objazdowego w Mariupolu nad Morzem Azowskim.

Mieszkańcy miasta widzieli następnie, jak gad pływał w morzu, a Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ostrzegało plażowiczów, by kąpiąc się zachowywali szczególną ostrożność.

Godzik odnalazł się dopiero po pół roku, gdy z powodu niskiej temperatury zapadł w śpiączkę w zbiorniku wodnym na terytorium stacji ciepłowniczej kombinatu metalurgicznego Azowstal. Zauważył go tam jeden z pracujących w kombinacie robotników.