Według cytowanego przez NBC News dokumentu ataki przy użyciu dronów są zgodne z amerykańskim prawem, o ile będący ich celem obywatel USA był zaangażowany w działalność stanowiącą potencjalne zagrożenie dla USA i nie ma dowodów, że porzucił bądź zaprzestał prowadzenia takiej działalności.
Dokument został odtajniony po tym, jak grupa senatorów z obu partii wezwała administrację Baracka Obamy do przedstawienia Kongresowi wszelkich opcji prawnych, jeśli takie są, które pozwalają prezydentowi na autoryzowanie zabijania amerykańskich obywateli. Wniosek ten ma związek z zaplanowanym na czwartek przesłuchaniem przed senacką komisją ds. wywiadu prezydenckiego kandydata na szefa CIA Johna Brennana. Brennan, dotychczasowy doradca Białego Domu ds. terroryzmu, jest zwolennikiem uderzeń za pomocą dronów.
Przy użyciu zdalnie sterowanych bezzałogowych samolotów w 2011 r. zabity został m.in. Anwar al-Awlaki, urodzony w Stanach Zjednoczonych domniemany lider jemeńskiej komórki Al-Kaidy, którego amerykańscy śledczy łączyli z planowanym zamachem na amerykański samolot pasażerski w Boże Narodzenie 2009 r. ONZ niedawno rozpoczęła śledztwo w sprawie tamtego ataku w związku z tym, że spowodował on zagrożenie dla ludności cywilnej.