Rosyjskie MSZ rekomenduje swoim obywatelom, aby nie jeździli zagranicę. Moskwa ostrzega, że na świecie trwa "polowanie na Rosjan", które ogłosiły Stany Zjednoczone. Istnieje wielkie ryzyko aresztowania na polecenie amerykańskich służb specjalnych - straszą rosyjscy dyplomaci.

Reklama

Według rosyjskiego MSZ - zagrożenie dla obywateli Federacji Rosyjskiej wzrosło, w związku z wprowadzeniem przez USA sankcji wizowych. Amerykańska administracja próbuje przekształcić w rutynową praktykę polowanie na Rosjan, aby następnie doprowadzić do ich ekstradycji i osądzić na terytorium Stanów Zjednoczonych, jak zwykle na podstawie wątpliwych zarzutów - można przeczytać w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

Moskwa ostrzega obywateli przed ewentualnym procesem w amerykańskim stylu i długotrwałym więzieniem. Jako przykład wskazuje dwóch Rosjan: Wiktora Buta i Konstantina Jaroszenko. Rosyjskie MSZ nie dodaje już, że But został skazany za międzynarodowy handel bronią, a Jaroszenko za pomaganie Butowi i handel narkotykami.