Z informacji MSW Hiszpanii, na które powołuje się telewizja TVE, wynika, że zgon pochodzącego z Afryki Subsaharyjskiej imigranta nastąpił w efekcie upadku z dużej wysokości. Mężczyzna w gronie około 300 imigrantów próbował pokonać wysokie na 6 metrów ogrodzenie graniczne w Melilli. Rany od znajdującego się na płotach granicznych drutu kolczastego odniosło ośmiu Afrykańczyków.

Reklama

Hiszpańskie media informują, że obrażenia u trzech funkcjonariuszy żandarmerii mogą być z kolei efektem starcia z grupą około 50 Afrykańczyków, którym udało się pokonać płoty graniczne i wedrzeć do enklawy. Jeden z żandarmów ma ranę ciętą głowy. Z oświadczenia hiszpańskiego resortu spraw wewnętrznych wynika, że służby zatrzymały przed południem wszystkich imigrantów, którzy nielegalnie wdarli się do Melilli.

Czwartkowa próba masowego przedostania się do Melilli jest określana przez TVE jako jedna z największych w historii. W kwietniu w podobnym zdarzeniu uczestniczyło około 250 afrykańskich imigrantów.Granica marokańsko-hiszpańska od kilku lat jest celem prób masowych wtargnięć grup afrykańskich imigrantów do Melilli oraz Ceuty, innej hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej.