Patrol przybył w środę wieczorem do Biskopsgarden w związku z informacją o strzelaninie. Jeden z policjantów rozmawiał na ulicy z mieszkańcami, gdy w pewnym momencie w jego kierunku padła seria strzałów. Reanimowany na miejscu przez kolegów mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych ran.

Reklama

Według policji nieznany jest motyw oraz nie wiadomo, czy policjant był celem. Szef policji w Goeteborgu Erik Nord przyznał na konferencji, że wskazówką jest środowisko zwalczających się grup przestępczych. Potwierdza to Johanna Baeckstroem Lerneby, autorka książki o walce gangów w Goeteborgu. W Biskopsgarden trwa aktualnie konflikt między dwiema grupami przestępczymi: z północnej oraz południowej części dzielnicy- uważa.

To już siedemnasta strzelanina w Goeteborgu

Policja przeprowadza na miejscu czynności śledcze, wstrzymano ruch tramwajów do dzielnicy Biskopsgarden. W nocy kilka osób zostało przesłuchanych, nikt nie został zatrzymany ani nie jest podejrzany. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby rozwiązać tę sprawę - stwierdził w czwartek na konferencji prasowej Erik Nord. W czwartek w południe pamięć policjanta ma zostać w całym kraju uczczona minutą ciszy, a szwedzkie flagi narodowe zostaną opuszczone do połowy.

W regionie Goeteborga do połowy czerwca doszło do 17 strzelanin, w wyniku których jedna osoba zmarła, a siedem zostało rannych.