Dziennik Gazeta Prawana logo

Ostrożna stymulacja Scholza

31 sierpnia 2023, 06:34
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Według ostatniego sondażu na półmetku kadencji niezadowolonych z pracy rządu jest już ponad 70 proc. badanych
Według ostatniego sondażu na półmetku kadencji niezadowolonych z pracy rządu jest już ponad 70 proc. badanych/EPA/PAP
Niemiecka koalicja rządowa liczy na to, że z kolejnego w ostatnich miesiącach kryzysu pozwoli jej wyjść nowy program ulg podatkowych. Ale katalog spornych spraw pozostaje w Berlinie pokaźny.

Wakacyjna przerwa w pracach Bundestagu jeszcze się nie skończyła, gdy w trójkolorowej koalicji SPD, Zielonych i FDP znów zaczęło trzeszczeć. W ostatnich tygodniach udało się wprawdzie znaleźć rozwiązania konfliktów o regulacje dotyczące ogrzewania mieszkań – obejmujące zakaz montowania nowych źródeł gazowych – oraz reformy systemu świadczeń rodzinnych. Katalog spornych spraw pozostaje jednak pokaźny, a komentatorzy są sceptyczni wobec deklaracji, że w przyszłości konflikty będą rozwiązywane w łagodniejszej atmosferze. Prowadzone publicznie spory i problemy niemieckiej gospodarki (PKB w II kw. spadło o 0,6 proc. w stosunku do tego samego okresu roku 2022, a w ujęciu kwartalnym o ponad 1 proc.) składają się na coraz gorsze notowania rządu Scholza. Według ostatniego sondażu YouGov dla agencji dpa – na półmetku kadencji niezadowolonych z jego pracy jest już ponad 70 proc. badanych.

CZYTAJ WIĘCEJ W CZWARTKOWYM DGP>>>

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj