Wiatr w Rumunii

Jak podaje portal Digi24.ro, od rana ratownicy przeprowadzili w Bukareszcie ponad 70 interwencji. Silny wiatr przewraca drzewa, które uszkodziły budynki oraz samochody.

Portal przytacza wypowiedź mężczyzny, który cudem uniknął obrażeń po tym, jak drzewa upadły na przewody elektryczne, a następnie słup elektryczny zawalił się tuż obok jego samochodu.

Reklama

Służby ratunkowe wczesnym popołudniem powiadamiały, że w wyniku wichur do sytuacji awaryjnych doszło w 13 okręgach. Chodziło głównie o drzewa powalone przez wiatr, uszkodzone budynki, samochody. W okręgu Prahova doszło do krótkotrwałych zakłóceń w ruchu kolejowym z powodów przewróconych drzew.

Reklama

Wstrzymano statki w portach

"We wszystkich portach na Morzu Czarnym wstrzymano ruch statków" – podał departament ds. sytuacji nadzwyczajnych. W siedmiu miejscowościach w okręgu Harghita wystąpiły problemy z dostawami prądu z powodu uszkodzenia sieci energetycznych.

W poniedziałek 1 kwietnia meteorolodzy wydali ostrzeżenie o wprowadzeniu we wtorek tzw. kodów pomarańczowego i żółtego, związanych z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Najtrudniejsza sytuacja jest na północy i na południowym wschodzie kraju. Władze powiadomiły, że służby ratunkowe są w stanie gotowości.