Dziennik Gazeta Prawana logo

Przejechał ponad sto kilometrów z promilem alkoholu we krwi

24 stycznia 2011, 16:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Przejechał ponad sto kilometrów z promilem alkoholu we krwi
Inne
Pijanego kierowca mikrobusa lublin przewożącego ośmioosobową ekipę remontową zatrzymali w poniedziałek policjanci w Gliwicach. Mężczyzna wyruszył z Suchej Beskidzkiej. Mimo długiej trasy, którą pokonał do Gliwic, we krwi miał nadal prawie promil alkoholu.

Jak poinformował Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji, ok. godziny 9. rano na gliwickim odcinku autostrady A4 policjanci zatrzymali do kontroli wypełnionego pasażerami lublina.

"Nie było w tym wypadku problemu z przekroczeniem dopuszczalnej liczby pasażerów - bo ten bus mógł przewozić do dziewięciu osób, ale kierowca wydmuchał prawie jeden promil" - podkreślił Jachimczak.

Jak się okazało, 42-letni kierowca wiózł z Suchej Beskidzkiej do pracy ośmioosobową ekipę budowlaną. "Można się tylko domyślać, ile miał alkoholu w organizmie, wyruszając nad ranem z Suchej Beskidzkiej. To do Gliwic ponad stukilometrowa trasa. W dodatku w poniedziałek rano mieliśmy trudne warunki" - zaznaczył policjant.

42-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo sąd może go skazać na karę do dwóch lata więzienia. Pracownicy budowlani pojechali dalej do pracy z innym kierowcą.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj