Jak podał w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku (Pomorskie) Paweł Wnuk, Klaudia K. i jej konkubent Daniel P. z Siemirowic (gmina Nowa Wieś Lęborska) zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące przez lęborski sąd rejonowy w niedzielę.

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Lęborku w sobotę przedstawiła Danielowi P. zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkich obrażeń ciała u jednej z 5-letnich dziewczynek oraz spowodowania lekkich obrażeń ciała u drugiej z bliźniaczek, a także zarzut znęcania się nad nimi obiema. Matka dziewczynek jest podejrzana o znęcanie się nad 5-latkami. Miała nie reagować na krzywdę, którą Daniel P. wyrządzał jej córkom, przez co naraziła je na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Jak wynika z ustaleń prokuratury, dziewczynki miały być krzywdzone na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy.

Prok. Wnuk poinformował, że Daniel P. oraz Klaudia K. przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Odmówili wyjaśnień i odpowiedzi na zadawane im pytania. Oboje wcześniej nie byli karani sądownie.

Za usiłowanie zabójstwa Danielowi P. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie. Natomiast za popełnienie przestępstwa znęcania się nad dziećmi matce 5-latek grozi kara pozbawienia wolności od 6-miesięcy do 8 lat.

Jak podał prok. Wnuk, do ujawnienia przemocy wobec dziewczynek doszło 22 maja, kiedy to w związku z obrażeniami ciała, których doznała jedna z 5-latek została wezwana karetka pogotowia. Po przewiezieniu dziewczynki na SOR lęborskiego szpitala stwierdzono u niej liczne oraz rozległe obrażenia całego ciała, w tym poważne obrażenia głowy. O fakcie tym następnie została powiadomiona policja oraz prokurator rejonowy w Lęborku, który zdecydował o zatrzymaniu Daniela P. oraz Klaudii K. – poinformował prok. Wnuk.

Klaudia K. jest matką czworga dzieci, w tym 9-miesięcznego chłopca, którego ojcem jest obecny partner Daniel P. Ojcem 5-letnich bliźniaczek i 6-letniego chłopca jest poprzedni partner kobiety.