Jak przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, początek tygodnia na wschodzie Polski nadal będzie pochmurny i deszczowy. Na zachodzie spodziewana jest niewielka poprawa pogody.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Wschodnia połowa Polski nadal będzie w zasięgu niżu znad Białorusi. Tam też będzie dużo chmur i prognozowane są ciągłe opady deszczu. Na zachodzie kraju pojawi się słaby klin wyżowy, a zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Nadal będzie napływać chłodniejsze powietrze, i możliwe będą przelotne opady deszczu, ale tam gdzie pojawi się więcej słońca, subiektywne odczuwalna temperatura będzie wyższa. Temperatura maksymalna od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 18 w centrum do 20-21 st. na krańcach zachodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego zachodu - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Prognoza pogody na noc

Także w nocy na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże, a wzdłuż wschodniej granicy zapowiadane są słabe opady deszczu. W centrum i na zachodzie w wielu miejscach zachmurzenie będzie małe i raczej nie powinno padać. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni na północy i w dolinach górskich, do 12 na Pomorzu Zachodnim i nad morzem.

Reklama

Według prognoz IMGW-PIB wtorek ma być już nieco pogodniejszy, a na południowym zachodzie i na wschodzie Polski temperatura maksymalna w ciągu dnia powinna przekroczyć 20 stopni Celsjusza.

autor: Marek Szczepanik