Jak informowała wcześniej rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. asp. Monika Kaczyńska na budowie przy ul. Wojska Polskiego w Zielonce robotnicy znaleźli ok. 250 kilogramowy niewybuch. W związku ze znaleziskiem ewakuowano ok. 800 osób. Rzecznik prasowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej por. Jacek Piotrowski powiedział PAP, że informację o bombie lotniczej saperom przekazano w środę, a ci na miejscu zidentyfikowali ładunek jako radziecką bombę lotniczą model FAB-250 o wadze ok. 250 kilogramów. Teren został zabezpieczony przez policję, a dziś patrol saperski przystąpił do podjęcia tego niewybuchu - przekazał Piotrowski.

Reklama

Znaleziono kolejną bombę

Dodał, że podczas standardowej procedury, czyli dodatkowego przeszukania terenu znaleziono drugą taką samą bombę. Obie bomby zostały przetransportowane na poligon do Bemowa Piskiego, gdzie zostaną zdetonowane.

Reklama

W zawiązku ze znalezieniem niewybuchów ewakuowano ok. 800 osób z osiedli przy ul. Wyszyńskiego i Wojska Polskiego. To łącznie dziewięć bloków; najwięcej, bo aż siedem bloków to bloki z osiedla przy ul. Wyszyńskiego. Ewakuowane osoby trafiły do klubów osiedlowych znajdujących się w bezpiecznej odległości.