Tak, myślimy o tym - między innymi o tym będę za chwilę rozmawiał z ministrem Sikorskim - o takim działaniu w ramach unijnych możliwości - zapowiedział Donald Tusk, pytany przez dziennikarzy czy będzie reakcja rządu w sprawie inicjatywy Partii na rzecz Wolności (PVV).

Tusk zastrzegł, że ponieważ jest to inicjatywa znanej z osobliwości politycznych i ekstrawagancji partii, a nie inicjatywa rządu holenderskiego, to działania polskiego rządu będą trochę ograniczone. Dopytywany przez dziennikarzy o to, jakie to będą działania, premier powiedział: będziemy kolekcjonować pomysły.

Ale na pewno będziemy szukać formy współpracy tak, aby zniechęcić do tak niestosownych działań, jakie podjęła Partia na rzecz Wolności w Holandii - podkreślił szef rządu.

Portal stworzony przez antyimigranckie ugrupowanie PVV Geerta Wildersa wystartował w środę. Na stronie można zgłaszać skargi i zażalenia na zachowanie imigrantów zarobkowych z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polaków. Ambasada RP w Hadze określiła to działanie jako szkodliwe i nieuzasadnione.