Tajemnicza śmierć chorążego. Ostrzegał Tu-154M o złej widoczności

2012-10-28 15:52 | Aktualizacja: 17:36
 Brzoza w Smoleńsku

Brzoza w Smoleńsku (Fot. DAMIAN BURZYKOWSKI / Newspix)

Zmarł chorąży Remigiusz Muś - członek załogi Jaka-40, który wylądował na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r., krótko przed katastrofą smoleńską - informuje "Nasz Dziennik". Mężczyzna zmarł w nocy z soboty na niedzielę - jak podaje gazeta - okoliczności jego śmierci były tajemnicze.




Chorąży Remigiusz Muś był technikiem pokładowym, członkiem załogi Jaka-40, którym 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska lecieli dziennikarze.

Maszyna wylądowała bezpiecznie na lotnisku w Smoleńsku. Kilkadziesiąt minut później doszło do katastrofy prezydenckiego Tu-154M.

Chorąży Muś prowadził nasłuch korespondencji i na kilka minut przed katastrofą ostrzegał załogę Tu-154M o pogarszającej się widoczności na lotnisku Siewiernyj - podaje "Nasz Dziennik".

Ciało technika znalazła jego żona wczoraj ok. godz. 22.30 w piwnicy ich domu w Piasecznie. Wiele wskazuje na samobójstwo - mężczyzna najprawdopodobniej powiesił się na linie żeglarskiej.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Dariusz Ślepokura mówił w TVN24, że na ciele zmarłego nie było śladów wskazujących na działanie osób trzecich. Jak dotąd nie znaleziono też listu pożegnalnego, który mógłby być jednoznacznym dowodem na to, że chorąży popełnił samobójstwo.






Źródło: Nasz Dziennik
Wypowiedzi: 545
1 2 3 4 ... 55 starsze
  • ~Zdzisław2012-12-03 21:59

    Nie wiem dlaczego nie wydrukowano ostatniej końcowej mojej wypowiedzi ? Nikogo nie obrażałem podawałem tylko prawdziwe fakty prostując fałszywe pseudo prawdy podawane przez komisje MAK-u i polityków polskich i rosyjskich oraz niektóre mas media? NIBY NIE MA CENZURY ale to co nie wygodne dla elity to się po prostu jak za dawnych czasów wycina i tak wygląda ta wasza prawda i wolność jaka w Polsce jest od transformacji i aneksji do UE.

  • ~Zdzisław2012-11-23 23:59

    Samolot TU 154 to czołg i podawanie,że brzoza była przyczyną tej tragedii to bzdura totalna gdyż ten samolot był w stanie wyrwać takich brzóz wraz z korzeniami setkę ponadto proszę sobie zestawić wysokość wystającego konara i wysokość samolotu, żeby skrzydło dotykało tego miejsca to koła musiały by dotykać ziemi więc samolot wtedy wyrył by wielką rynnę w tej mokrej ziemi może by się złamał ale bardzo dużo pasażerów takie lądowanie by przeżyło? Jak widać cała ich teza nie ma uzasadnienia w faktach. Widziałem w wojsku jak mały MIG 21 rozbił się w lesie to zanim dotknął ziemi wyciął ze 100 m dorodnych świerków? Ponadto samolot w/w gdyby nie został uszkodzony,uderzony w powietrzu to niema takiej możliwości by rozpadł się na tyle kawałków z takiej wysokości? Dlaczego pojawił się syndrom alkoholu w Polskiej delegacji moim zdaniem w celu odwrócenia uwagi od naprawdę pijanych od wieków wiemy,że alkohol w rosyjskim wojsku to normalność a gdy jeszcze jest sobota lub niedziela to nie ma o czym mówić.Dlaczego nie podano stanu trzeźwości całej obsady dyżurnej lotniska a szczególnie pseudo wieży dlaczego tam było tylu ludzi co oni tam robili na pewno bajek sobie nie opowiadali? Dlaczego na tej wierzy nie było Polskich nawigatorów to jest karygodne niedopatrzenie nie wiem jak to nazwać gdyż jest to niedopuszczalne postępowanie? Dlaczego lotnisko nie zostało sprawdzone przez Polskie służby do tego celu powołane i nadzorowane przez cały czas wizyty? Dlaczego nie podaje się co w samolocie wymieniono itd przy tym remoncie. Kto go odbierał .Kto oblatywał i ile godzin.Gdzie samolot był przechowywany przed lotem kto go pilnował kto miał do niego dostęp. Kto i na czyje polecenie go sprawdzał kto go tankował i ile paliwa wlano,kto ustalał trasę lotu ,listę pasażerów, kto ustalił skład załogi kto te listy i ustalenia zatwierdził,dlaczego nie było stałej łączności radiowej z samolotem.Takich pytań bez odpowiedzi są setki więc proszę się nie dziwić ludziom, że pytają gdyż jako wolni obywatele mają takie prawo tylko wolny człowiek ma prawo zadawać nurtujące władze pytania niewolnik nie pyta tylko powtarza jak papuga przekazywane mu slogany i pseudo prawdę.

  • ~Zdzisław2012-11-23 22:43

    To tyle wstępu dla otrzeźwienia umysłów tych naiwnych w prawdomówność władz śledczych? Dlaczego z tymi raportami się nie zgadzam dlatego,że miewam wizje i widziałem ten samolot na krótko przed lądowaniem gdy w pewnym momencie coś w ten samolot uderzyło samolot stracił część ogona i wypełnił się nagle kurzem i dymem,krzyk ludzi i w tym momencie ujrzałem Pana Prezydenta stał w poszarpanym ubraniu obok niego stał mężczyzna a gen.Błasik pukał do kokpitu chcąc dowiedzieć się co to było co się stało i w tym momencie nastąpiło szarpnięcie,uderzenie i samolot w kawałkach poleciał na ziemie po upadku te osoby jeszcze żyły gdy minął koszmar tej wizji zrobiłem sobie kawę i po jakimś czasie włączyłem telewizor i tam mówili o tej tragedii.Kochani na pewno to nie była wina pilotów na pewno nikt na nich nie wywierał presji na pewno nikt nie był pijany jak to głoszą rosyjscy śledczy i niektórzy polscy politycy i publicyści.

  • ~Zdzisław2012-11-23 22:12

    Czytając niektóre komentarze nie mogę nadziwić się naiwności,braku podstawowej wiedzy lotniczej i kultury słowa pisanego.Jak można pisać takie słowa pod adresem ofiar tej wielkiej tragedii jaka miała miejsce w smoleńsku dotąd dopóki nie zostaną wyjaśnione wszystkie najmniejsze wątpliwości to nie można mówić,że śledztwo jest zakończone.Na tym etapie wiedzy jaką operują śledczy to do wyjaśnienia pełnej prawdy o tej tragedii jest bardzo daleka droga.Bałagan jaki panował i panuje wokół tej tragedii pokazują coraz to nowe fakty,taka prosta czynność jak pochowanie ciał katastrofy dla tej ekipy dochodzeniowej to czynność nie do wykonania? Więc jak oni mogą sobie poradzić z ustaleniem przyczyn tej tragedii to jest nie możliwe dlatego powtarzają to co rosyjska komisja im poda na tacy? Pamiętajmy,że wszelkiego rodzaju komisje rosyjskie od wieków oszukiwały i to perfidnie nie tylko Polskę ale i cały świat podając kłamstwa,kłamstwem poparte wystarczy trochę poczytać nawet rosyjskich wolnych publicystów i pisarzy.Naród rosyjski to wspaniali ludzie umęczeni przez rządy totalitarne bardzo srogo,jeżeli władza dla zasady posiadania władzy wymordowała kilkadziesiąt milionów własnych obywateli to pytanie czy takiej władzy można ufać a tam niestety nie wiele pod tym względem się zmieniło?

  • ~polak2012-11-03 11:57

    ~st.ryj fu.jar ( podsmoleński ...ty wszarzu...popaprańcu ...dobrze, że jest coś takiego jak starość i niech cię wszarzu dopadnie jak najwcześniej

  • ~st.ryj fu.jar ( podsmoleński )2012-11-03 00:34

    Mgły nigdy nie było, ani lasu, ani 1 brzozy nie było, jaru przed lotniskiem nie było, lotnisko było fantastycznie wyposażone, samolot był pancerny, wszyscy w samolocie byli trzeźwi, nikt nie miał nawet kaca po przedkampanijnej nocce, nikt nie molestował pilotów, wszyscy wchodzący do kabiny pilotów prześcigali się w ostrzeżeniach o niebezpieczeństwie lotu w mgłę, nikt się nie spieszył, fryzjerzy makijażyści fotografowie kamerzyści nie czekali - były wprost wymarzone warunki do wylądowania na płycie... nawet każde dziecko by wylądowało
    Co z tego, k...wa kwacza, że była mgła, że piloci nie znali i nie widzieli konfiguracji terenu, że skacowany kartofel nie widział na oczy (nawet mgły za oknem nie widział)...
    co z tego, przecież nalot zorganizowany przez kancelarię "małego rycerza" 1 rządowym samolotem pancernym się udał, wszyscy trafili tym samolotem prosto w ziemię - jeszcze przed lotniskiem, nawet z koziołkiem fikołkiem zanim ostatecznie przyglebili, w finale wszyscy bohatersko polegli w nalocie bojowym na tą znienawidzoną, ruską ziemię i pomścili Katyń.
    Co z tego.
    Co z tego wszyscy mamy.
    Całe szczęście, ze to ostatni kartofel z rodziny K. bezpotomnie turla się po tej ziemi, ostatkiem swoich starczych sił

  • ~"Zamachowiec"2012-11-02 14:33

    Zmarły był idealnym świadkiem na to,że do katastrofy doszło wyłącznie z winy polskich pilotów.Byli uprzedzani przez kontrolerów rosyjskich oraz załogę Jaka o braku możliwości lądowania.Zastanawiam się ile trzeba prymitywizmu i chamstwa by twierdzić,że to był zamach.Tak to był zamach dokonany przez Prezydenta Rozpierduchę,marszałka polnego A.Szczygłę ,zapijaczonego generała Błasika i innego tałatajstwa.Przez tych chorych z nienawiści ludzi poza nimi zginęło tylu wartościowych ludzi.

  • ~prawda smolenska2012-11-02 14:15

    nie podali ze umarl dlatego ze slyszal jak trzykrotnie wieza podawala polecenia zeby samoloty: najpierw dla jego Jak40, pozniej rosyjski IL76, a w koncu T154M schodzily na wysokosc decyzyjna 50 metrow, podczas gdy norma jest 100m. KOMENDY Z WIEZY ZOSTALY ZAFALSZOWANE NA ZAPISACH CZARNYCH SKRZYNEK, GDZIE ROSJANIE NAGRALI SLOWA KOMENDY 100 METROW. Chorazy Remigiusz Mus nie chcial zmienic zeznan wiec go zamordowali.
    Pilot Jaka40 Pawel Wosztyl potwierdzil zeznania Chorazego R. Musia.

  • ~stefan2012-11-02 13:02

    "Zombi" dopadł kolejną ofiarę.
    "Zombi"- rosyjska psychologiczna broń masowego rażenia działająca na podświadomość służy do wywołania stanów lękowych , apatii a w razie potrzeby do wywołania fali samobójstw. Rosyjska broń zainstalowana jest w telewizji TVN i Polsat

  • ~JanSwierk2012-11-02 00:03

    Jak z czluchowska czarna kurtka co goni-ani zaginionej ani goniacej kurtki..Sw Szczepana Solidarnosci,bo do Czluchowa nawet i sledztwa chca oddawac. Swiadek,tyle ze z 36 pulku,ktory pilotowal TU101. Stronniczy moze byc.Demonicznie i chyba demonow powaznych kraju nie znamy.

1 2 3 4 ... 55 starsze