Transmisja live z lasu

| Aktualizacja:
X

Jak zwierzęta radzą sobie zimą? Nie trzeba zdawać się wyłącznie na opowieści leśników. Dzięki kamerom zamontowanym przy paśniku, każdy może zobaczyć żerujące dziki czy ptaki na ekranie własnego komputera.

Na genialny w swej prostocie pomysł wpadła estońska rządowa organizacja edukacyjna. Przy paśnikach we wschodniej prowincji Estonii Tartu ustawiono kamery. Obraz jest na żywo dostępny w internecie, słychać także dźwięki lasu. I aż trudno uwierzyć, jaki ruch panuje przy takiej darmowej stołówce. Stada mniejszych ptaków pierzchają, gdy pojawiają się kruki. Te z kolei ustępują miejsca watahom dzików. Co jakiś czas przemknie lis czy para jenotów. Na ekranie doskonale widać jak zwierzęta ustalają pomiędzy sobą hierarchię jedzenia i jak te słabsze muszą się wykazywać sprytem, żeby porwać kęs dla siebie.

Aby mniejsze ptaki nie były pokrzywdzone, mają swój osobny karmnik z ziarnem niedostępny dla krukowatych. Dla tych z kolei ptaków wykładana jest padlina. Wszystkie trzy rodzaje paśników można śledzić za pośrednictwem internetu. Uwaga. Oglądanie wciąga.

paśnik dla ssaków

padlina dla większych ptaków

karmnik dla sikorek

Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl