Niemcy tylko dwa razy w historii odbierali Order Zasługi RFN. W obu przypadkach nazistom
25 czerwca 2026Order Zasługi RFN, czyli najwyższe niemieckie odznaczenie państwowe, odebrano w całej historii Niemiec tylko dwukrotnie, a powodem w obu przypadkach był ujawniony po fakcie udział odznaczonych w aparacie władzy III Rzeszy. Przypadki odbierania wysokich wyróżnień państwowych zdarzały się też w innych krajach.