Wyszyńskiej nie podano przyczyn zwolnienia. Dyrektor Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych Jerzy Krzysztof Czerwiecki poinformował ją, że jest zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Prezenterka miała dziś prowadzić główne wydanie ”Wiadomości”. Z nieoficjalnych informacji wnika, że prowadzenia serwisu Jedynki odmówił dziś Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec. Wyszyńską na dzisiejszym dyżurze zastąpi najprawdopodobniej Katarzyna Senyk.

Reklama

Artur Michniewicz oskarżył Godlewskiego o mobbing. Zdaniem Michniewicza wiceszef TVP1 stosował wobec niego szykany i praktyki niezgodnych z prawem. Wylicza m.in. że był odsuwany od pracy i nie uczestniczył w przygotowywaniu nowej ramówki. Twierdzi też, że Godlewski próbował za jego pośrednictwem przekazywać sugestie tematów dla "Wiadomości".

Andrzej Godlewski komentował, że to dalszy ciąg kampanii nienawiści przeciwko niemu. Rzeczniczka TVP zaprzecza, by powodem zwolnienia Wyszyńskiej był pozew cywilny ze strony jej męża przeciw Godlewskiemu. Dodała jednocześnie, że TVP nie ma obowiązku informowania o przyczynach zwolnienia.

Małgorzata Wyszyńska wypowiedziała umowę o pracę w chwili rezygnacji z kierowania "Wiadomościami" TVP. Teraz łączyła ją ze spółką umowa cywilno - prawna na prowadzenie "Wiadomości", którą TVP zdecydowała się rozwiązać - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska.

Jak podaje tygodnik na swojej stronie internetowej Wyszyńska miała dzisiaj poprowadzić wieczorne wydanie "Wiadomości", jednak przed kamerami już się nie pojawi. Pensję ma pobierać jeszcze przez trzy miesiące, bo tak stanowi umowa.

>>>Wicedyrektor z TVP oskarżony o mobbing! "To kampania nienawiści"

Małgorzata Wyszyńska była prowadzącą główne wydania "Wiadomości", a od października 2010 roku została szefową flagowego programu informacyjnego TVP1. W listopadzie ubiegłego roku zrezygnowała z tej funkcji. Była to odpowiedź na dymisję Iwony Schymalli ze stanowiska szefowej telewizyjnej Jedynki.