1 stycznia straci on stanowisko, bo przestaną istnieć cztery odrębne dowództwa sił zbrojnych. W ich miejsce powstaną dwa sztaby: Generalny i Operacyjny.

Reklama

Również Marynarka Wojenna będzie zarządzana z Warszawy. Dziś w Porcie Wojennym w Gdyni odbyła się oficjalna uroczystość rozformowania Marynarki.

@SKoziej: Marynarka Wojenna przenosi się znad morza do stolicy - TVN24 http://www.tvn24. Panie Generale, słowo głupota będzie tu najlepsze.

— Leszek Miller (@LeszekMiller) grudzień 30, 2013

Dowódca Marynarki Wojennej, admirał Tomasz Mathea oświadczył, że w oczekiwaniu na dalsze propozycje pozostanie przez najbliższe pół roku w rezerwie kadrowej szefa MON.

Niełatwo pogodzić się z tym, że dowództwo Marynarki Wojennej, które wrosło w pejzaż Trójmiasta, przestaje istnieć. Dopóki mogłem wyrażać odmienne zdanie, to to robiłem. Jednak gdy decyzje zostały już wydane, to jako oficer noszący mundur muszę się im podporządkować - zaznaczył admirał Mathea.

Od nowego roku zarządzający Marynarką Dowódca Generalny, będzie miał do dyspozycji inspektorat Marynarki Wojennej w Warszawie.