W Warszawie jego założenia przedstawili politycy tej partii.

Reklama

- Musimy wprowadzić barierę 35 procent, jeżeli poważnie myślimy o przyszłości naszych dzieci. Teraz państwo przejada 44 procent PKB - mówił lider Polski Razem Jarosław Gowin. Jego zdaniem to, z czym mamy do czynienia dziś, czyli zadłużanie się na koszt następnych pokoleń, to "socjalistyczne oszustwo".

Polska Razem chce także wprowadzić tylko jeden podatek dla pracujących w wysokości 20 procent.

- Zamiast różnych funduszy i składek byłby tylko ten podatek. Korzyści? Każdy dostawałby pensje w wysokości dzisiejszego wynagrodzenia brutto - podkreślał Jarosław Gowin.

Jego partia zapowiada również wprowadzenie emerytury obywatelskiej dla wszystkich. Wyniosłaby ona 30 procent średniej pensji.

Reklama

Gowin przyznał przy tym, że Polska Razem zamierza wzorować się na Partii Konserwatywnej z czasów Margaret Thatcher oraz Partii Republikańskiej z czasów Ronalda Reagana. W swoim wystąpieniu zacytował także Williama Clintona, mówiąc, że "gospodarka jest najważniejsza".

Reklama

- Chcemy, żeby Polska gospodarka działała w takich samych ramach, w jakich działają gospodarki Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych - podkreślił.

"Czas zaorać socjalizm"

Lider Polski Razem odniósł się też do sobotniego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Uznał, że ten trafnie zdiagnozował problemy trapiące Polskę, jednak recepty przedstawione w programie Prawa i Sprawiedliwości tylko pogłębią ten stan rzeczy! Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zamierza gasić pożar dolewając benzyny do ognia!

- Program gospodarczy, jaki PiS wczoraj przedstawił, można streścić w dwóch słowach: Populizm i Socjalizm. My chcemy, żeby w Polsce rządziła normalna prawica. Dlatego dziś przedstawiamy program, który można streścić w dwóch krótkich hasłach. Dosyć populizmu! Czas zaorać socjalizm! - skwitował Gowin.