W wielu miejscach kraju doszło do lokalnych podtopień; woda zalała m.in. pracownię komputerową gimnazjum w Litomierzycach i pocztę w Postoloprtach w województwie usteckim. Na jednej z zalanych ulic w Pradze doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w tramwaju, który wjechał w rozlewisko. Ponieważ pojawił się dym, motorniczy wypuścił pasażerów i odjechał do zajezdni, gdzie tramwaj zaczął się palić. Pożar szybko ugaszono.

Reklama

Deszcz wyłączył też z użytku jedno z wejść na ruchliwą stację metra Mustek w centrum stolicy.

Towarzyszący burzom silny wiatr zerwał część dachu kina w Holeszovie w województwie zlińskim na Morawach. "Ponieważ padał deszcz, nikt tamtędy nie szedł. To ogromne szczęście, że nikomu nic się nie stało" - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej Sztefan Hrtuse.

W całym kraju strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy, usuwając z dróg i torów kolejowych połamane drzewa, a także wypompowując wodę z zalanych piwnic. W Branianach w województwie usteckim straż pożarna uratowała kobietę, która utknęła ze swym samochodem na jednej z zalanych dróg.

W położonym na zachodzie Czech województwie karlowarskim piorun kulisty wywołał pożar domu jednorodzinnego - poinformowała we wtorek rano czeska straż pożarna. Obyło się bez ofiar, a strażacy szybko opanowali ogień.

Reklama

Piorun przebił się przez dach domu, przeszedł przez strych i wpadł na drugie piętro. Został po nim ślad jak po kuli z broni palnej.

Według czeskich meteorologów, burze przesuwają się dalej na wschód i we wtorek mają wystąpić głównie na Morawach i Śląsku.