Dziennik Gazeta Prawana logo

Włochy poruszone historią braci wychowywanych bez ojca. Ich babcia zmarła na Covid-19, matka jest zakażona

28 marca 2020, 15:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Koronawirus Włochy
<p>Koronawirus. Włochy. We Włoszech. COVID-19</p>/ShutterStock
Władze i mieszkańcy miasteczka w Toskanii zajmują się dwoma braćmi - uczniami szkoły podstawowej, którzy zostali sami w domu i mają kwarantannę. Ich pracująca w służbie zdrowia matka, zakażona koronawirusem, jest w szpitalu, a babcia zmarła na Covid-19.

Chłopcy, którzy nie mają ojca, od wielu dni są zupełnie sami w domu w miejscowości Montevarchi koło Arezzo i muszą być w izolacji z powodu styczności z koronawirusem.

Mieszkańcy zmobilizowali się, by cały czas nieść im pomoc - podał w sobotę lokalny dziennik "La Nazione". Powstał tam cały łańcuch solidarności, zorganizowany przez burmistrz miasteczka Silvię Chiassai Martini.

Krewni dzieci, osoby z miejscowej parafii, wolontariusze przynoszą im codziennie obiad, podwieczorek i kolację.

W ogródku przed domem ustawiono kamper, w którym całą dobę czuwa ochotnik, gotów przyjść im z pomocą w razie potrzeby. Dzieci mają z nim kontakt wychodząc na balkon. Kontaktują się też z matką w szpitalu poprzez rozmowy wideo. Uruchomiony też został specjalny numer telefonu, na który mogą dzwonić w dzień i w nocy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj