Według prognozy IMGW dla PAP, w środę rano temperatura na zachodzie kraju wyniesie 2 st. Celsjusza. Z zachodu w stronę centralnej części kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu - podała synoptyk Anna Woźniak. W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący - prognozuje Anna Woźniak.

Reklama

Synoptyk IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju marznący deszcz będzie przechodzić w deszcz, z kolei wiatr z południowego wschodu będzie się kierował na południe i południowy zachód. "W południe prognozujemy temperatury od -5 st.C na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku. Termometry w centrum wskażą 0 st.C" - wskazała Anna Woźniak.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Reklama

IMGW ostrzega przed mgłami

W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia - stwierdziła synoptyk IMGW. Na zachodzie w porze wieczornej spadnie deszcz. Pojawią się liczne mgły, które będą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów.

Nocą IMGW prognozuje wiatr słaby i umiarkowany w kierunku południowym. Na południu całkowite zachmurzenie z możliwymi większymi przejaśnieniami - stwierdziła Woźniak. Dodała, że na wschodniej połowie kraju deszcz ze śniegiem, a także możliwe opady śniegu i marznącego deszczu. Na zachodzie kraju deszcz i mżawki - temperatura w nocy sięgnie 2 st.C. Na Suwalszczyźnie do -5 st.C, z kolei w centrum 0 stopni - przekazało IMGW. W wielu miejscach pojawią się gęste mgły, które mogą ograniczyć widoczność do 200 metrów - dodano.