Dziennik Gazeta Prawana logo

Środek odchudzający niszczy wątrobę?

13 października 2007, 14:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
"Cuur" to znany w całej Europie środek na odchudzanie. Ale ten wyciąg z egzotycznych roślin, nie tylko zbija zbędne kilogramy. Może też poważnie uszkodzić wątrobę - tak twierdzą szwedzkie władze. I ostrzegają: nie pijcie tego!

Pierwsze kobiety, które ucierpiały przez "Cuur", zgłosiły się do szwedzkich lekarzy niedawno. Władze tego kraju od razu ostrzegły: ten środek niszczy wątrobę. Na szczęście u większości kobiet wątroba wróciła do normalnej pracy zaraz po odstawieniu środka. Ale u jednej kobiety została poważnie uszkodzona. Być może już nigdy nie wróci do pełni zdrowia.

"Cuur" to wyciąg z zielonej herbaty, liści brzozy, yerba mate i korzenia pokrzywy indyjskiej. Jest bardzo popularny w wielu krajach Europy. Można go kupić w sklepach z lekami homeopatycznymi. Szwedzkie władze stanowczo przed nim ostrzegają. Cierpienia kobiet to przykład, że ten "lek" trzeba natychmiast odstawić.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj