Z dłuższym dojazdem do centrum muszą liczyć się mieszkańcy północnych dzielnic miasta; na odcinku Młociny-Ratusz Arsenał pociągi będą jeździć co 7-8 minut.

Mieszkańcom Tarchomina i Nowodworów Zarząd Transportu Miejskiego zaleca dojazd autobusami 508, 510 i 511 do przystanku przy stacji metra Marymont lub autobusami linii E-4 (z Tarchomina) i E-8 (z Nowodworów) do pl. Wilsona, skąd do centrum będzie można dostać się tramwajami linii 15 i 75. Podróżującym dalej na południe ZTM poleca dojazd tymi tramwajami do stacji metra Politechnika, gdzie będzie można przesiąść się do podziemnej kolejki.

Mieszkańcy Bródna będą mogli dojechać do centrum tramwajami linii 4 i 74 lub autobusami linii 500. W dni powszednie, w godzinach 6.30-9.30, trasa autobusów będzie wydłużona do pętli Centrum; obowiązywać będą wszystkie przystanki. Tramwajem 74 będzie można dostać się do stacji metra Politechnika.

Z okolic Dworca Wileńskiego ZTM zaleca dojazd tramwajami linii 18. W dni powszednie, w godzinach 6.30-9.30, trasy autobusów linii 226, 460, 718, 738 i 805 zostaną wydłużone do pętli Centrum (tylko w jej kierunku). Obowiązywać będą wszystkie przystanki, poza tym w al. Solidarności tuż przed pl. Bankowym.

Mieszkańcy Legionowa i okolic będą mogli dojechać kolejką linii S-9 lub pociągami Kolei Mazowieckich do stacji Warszawa ZOO, a stamtąd do centrum tramwajami linii 4 i 74 lub autobusami linii 127 lub 500.

Mieszkańcy Żoliborza mogą dojechać do centrum tramwajami 15 i 75. Przesiąść się do nich będzie można zarówno przy stacji metra Marymont jak i na pl. Wilsona. Z pl. Wilsona kursować będzie też zastępcza linia autobusowa Z-1.

Dojeżdżający z Pragi Południe Trasą Łazienkowską do centrum będą mogli, tak jak dotychczas, dostać się metrem. Dojeżdżający do dalej na północ położonych stacji powinni skorzystać z tramwajów 15 i 75 (wszystkie stacje do Marymontu) lub autobusów linii Z-1 (wszystkie stacje do pl. Wilsona).

Mieszkańcom Bielan ZTM zaleca podróż metrem do stacji Ratusz Arsenał, gdzie będą mogli przesiąść się do autobusów linii 107, 127 i Z-1, z przystanku przy kinie Muranów.

W przypadku przejazdu łączonego (metro + autobusy lub tramwaje) bilet jednorazowy skasowany w metrze zachowuje ważność we wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych kursujących na trasie pokrywającej się z linią metra między stacjami Marymont i Politechnika oraz odwrotnie.

Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji w czasie budowy łącznika między liniami metra można znaleźć na stronie internetowej ZTM: ztm.waw.pl.