• Tadeusz Cymański
  18
  12
  "Prawda jest córką czasu. Uważam, że reagujemy zdecydowanie. Prezes Kaczyński - najważniejszy człowiek w Polsce - powiedział: rozliczać najpierw swoich. I ja - choć jestem w Solidarnej Polsce - uważam, że tu na żadne pobłażanie nie ma nikt co liczyć" - mówi Tadeusz Cymański, wiceszef klubu PiS, o aferze KNF.
 • Mosbacher
  90
  32
  Po co ambasador Georgette Mosbacher przyjechała do Polski? Żeby pilnować interesów administracji Stanów Zjednoczonych i amerykańskich firm. Oburzanie się na to, jakimi robi to metodami, nie ma większego sensu, bo rozliczana jest ze skuteczności, a nie dyplomatycznej formy. Tym bardziej że nową formę działania USA na świecie nadał już dawno prezydent Donald Trump.
 • Angela Merkel
  83
  45
  "Państwa narodowe powinny być obecnie gotowe do oddania suwerenności" - to zdanie, wypowiedziane w zeszłym tygodniu przez Angelę Merkel ma szansę stać się mottem niemieckiej polityki europejskiej. Nie szkodzi, że padło podczas niezobowiązującej konferencji "Parlamentaryzm między globalizacją a narodową suwerennością", zorganizowanej przez Fundację Konrada Adenauera.
 • Komisja Europejska
  1
  "Konflikt Polski z KE szkodzi polskim interesom nie tylko w polityce bieżącej, ale w ogóle szkodzi interesom Polski w kontekście negocjacji budżetu unijnego" - ocenił w środę w Radiu Plus pełnomocnik premiera ds. Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch.
 • ORP Ślązak
  54
  86
  Patrolowiec Ślązak, który przeszedł właśnie pierwsze próby morskie nie zwiększy naszych zdolności w wymiarze bojowym. Przyda da się za to… reprezentacyjnie
 • Czechy
  1
  2
  Czesko-polskie relacje dawno nie były tak dobre. Do niedawna priorytetem naszego rządu był Budapeszt. Od początku roku akcenty zaczęły się przesuwać. Mateusz Morawiecki preferuje relacje z Pragą i stawia na premiera Andreja Babiša. Dni jego rządów mogą być jednak policzone. Choć w piątek przetrwał głosowanie nad wotum nieufności, jego koalicjanci nie wykluczają poparcia przyspieszonych wyborów.
 • Kamera telewizyjna, zdjęcie ilustracyjne.
  12
  Zapowiedź postawienia zarzutów operatorowi TVN Piotrowi Wacowskiemu obiegła – dosłownie – cały świat. Prokuratura Krajowa po kilku godzinach stwierdziła, że „przedwczesne jest stawianie zarzutów operatorowi TVN, który wykonywał gesty nazistowskiego pozdrowienia w trakcie spotkania ku czci Adolfa Hitlera w kwietniu 2017 r., i odwołała wyznaczony mu termin stawienia się w prokuraturze”. Zasadne nadal jest pytanie, czy w ogóle takie zarzuty miałyby szanse się ostać w sądzie, czy też jest to jedynie forma ataku na media.
 • Prof. Wiesław Godzic
  81
  55
  - Ciekaw jestem, jak zdaniem śledczych, miał się zachowywać dziennikarz, który znalazł się w otoczeniu tych konkretnych osób? Czy byłby dla nich wiarygodny, gdyby odmówił podniesienia ręki w geście nazistowskiego pozdrowienia? - zastanawia się medioznawca prof. Wiesław Godzic w rozmowie z dziennikiem.pl
 • Sala narad, zdjęcie ilustracyjne.
  26
  46
  Z każdym rokiem istnienia II RP politycy częściej ingerowali w sprawy gospodarcze. Na początek z konieczności, potem, bo tak było najprościej, wreszcie sięgali po prywatne firmy, ponieważ dawało się to zawsze uzasadnić interesem kraju.
 • Paweł Kukiz
  53
  2 tys.
  Radzę przyjrzeć się czym zajmują się rodziny większości obecnych posłów. Takich synów ministra Kamińskiego można liczyć na setki - mówi Paweł Kukiz w rozmowie z dziennik.pl