Cele polityczne szefa NSZZ ‘Solidarność’ są wyraźne, on chce obalenia tego rządu. Na ostatniej wspólnej konferencji z Jarosławem Kaczyńskim obserwowaliśmy starego i nowego lidera prawicy. To było symboliczne. Piotr Duda zaktywizuje się zwłaszcza teraz, po upadku misji prof. Glińskiego. Apeluję tylko do związkowców, żeby strajki nie podcinały gałęzi, na której siedzą tysiące pracowników polskich firm - powiedział szef PSL w Przesłuchaniu w RMF FM.

Reklama

Jest kandydatura PSL na wiceministra finansów - ujawnia Piechociński i dodaje, że sprawa jest już uzgodniona. -Ale nie śpieszymy się, to nie łapanie pcheł. Kandydatura PSL jest teraz przesiewana przez służby, które przeglądają życiorys kandydata - stwierdził wicepremier.

Piechociński mówi też o inwestycjach na polskim rynku motoryzacyjnym. Ujawnił, że w Polsce możliwa jest produkcja nowego rodzaju silników. - Do końca tego roku będą dobre informacje - powiedział.

Inwestor z Azji, który zainwestuje w Fiata? Ja pracuję bez krzyku. Proszę nie naciskać na mnie w tej sprawie - powiedział gość RMF FM.

Nie czuję się ogrywany przez koalicjanta. Gdybym czuł się ogrywany, zachowywałbym się zupełnie inaczej. Czuję się ogrywany przez większość polskiej polityki, która zachowuje się nietwórczo i nie proponuje merytorycznej debaty - powiedział Janusz Piechociński.

Reklama