Będzie informacja wicepremiera Glińskiego ws. rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury Sejm zdecydował w czwartek, że wysłucha informacji wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego ws. procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Za uzupełnieniem porządku obrad Sejmu o ten punkt zagłosowało m.in 17 posłów Solidarnej Polski.

Reklama

Wyniki głosowania

Wniosek o uzupełnienie porządku obrad Sejmu o ten punkt poparło 232 posłów, 217 było przeciw. Za wysłuchaniem informacji głosowało 232 posłów, w tym posłowie: KO, Lewicy, Koalicji Polskiej, Konfederacji, Kukiz'15, Polski 2050 oraz 17 posłów Solidarnej Polski. Przeciw zagłosowało 217 posłów. 2 posłów wstrzymało się od głosu.

Komentarze po głosowaniu

Reklama

A co tu się stało? Dzięki głosom posłów @SolidarnaPL przeszedł wniosek KO o tym, by Min. Gliński wyspowiadał się z tarczy dla artystów - napisał na Twitterze Artur Dziambor z Konfederacji.

Wtórował mu szef klubu PO, Cezary Tomczyk. "Solidarna Polska razem z opozycją domaga się informacji od Ministra Kultury. Właśnie wygraliśmy głosowanie z PiS w sprawie informacji o Funduszu Kultury. Pan Premier Gliński proszony o przyjazd do Sejmu. Teraz" - napisał.

ZP trwa. To wartość. Dlatego musimy dbać o nasz program - są medialne informacje o przekazywaniu dużych pieniędzy na projekty atakujące polską historię i Polaków- wyborcy mają prawo do rzetelnej informacji - napisała z kolei Solidarna Polska.

Z kolei Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej uważa, że to sygnał ostrzegawczy dla PiS.