"Europosłanka Platformy zapowiada, że po wyborach zlikwidują mur na granicy z Białorusią. Wyborcy PO - przygotujcie swe domostwa, by gościć przybyszy z północnej Afryki. Jeśli PO wygra, przybędą ich masy" - napisał Ziobro.

Reklama

"Tusk będzie jej bronił"

Założycielka PAH i europarlamentarzystka Koalicji Europejskiej Janina Ochojska stwierdziła w piątek w Radiu Zet, że mur na polsko-białoruskiej granicy powinien być rozebrany. W Europie jest 1800 kilometrów murów. My budujemy kolejny. Ma być mur na granicy Turcja, Grecja i Bułgaria. Te mury znów trzeba będzie burzyć. Przez te mury cierpią ludzie - podkreśliła. Zgodziła się też ze stwierdzeniem, że ludzie na granicy umierają z winy PiS i rządzący powinni "siedzieć" za to, jak traktują migrantów.

Ziobro w sobotę odnosząc się do tych wypowiedzi napisał: "Kłamała, nie przeprosiła. Złapana na kłamstwie, nie przeprosiła. Przyznała się do kłamstwa, nie przeprosiła". "Zachowanie nikczemne, ale jest wierna - Donald Tusk będzie jej bronił" - ocenił minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski.

Kontrowersyjne wypowiedzi Ochojskiej

To nie pierwsza w ostatnim czasie wypowiedź Ochojskiej na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W marcu w radiu TOK FM założycielka PAH sugerowała, że polscy leśnicy mogli pomagać usuwać z lasów przy granicy ciała zmarłych migrantów oraz, że mogą być one zakopane "w jakimś zbiorowym grobie".

Komentując wtedy wypowiedź Ochojskiej dla TOK FM szef klubu Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczący PO Borys Budka, mówił, że nie podziela zdania Ochojskiej. Doceniam całą jej działalność społeczną, natomiast takie słowa nie powinny paść - oświadczył. Przypomnę jednocześnie, że w tych Lasach Państwowych zatrudniani są ludzie Zbigniewa Ziobry, jak chociażby znany hejter ze Szczecina, jeden z tamtejszych radnych - dodawał.

autor: Marcin Jabłoński