Zapytany o plany zmiany nazwy Solidarnej Polski na Suwerenną Polskę odpowiedział, że trochę się dziwi kolegom z Solidarnej Polski. Zaznaczył, że nazwa Solidarna Polska jest marką rozpoznawalną, funkcjonującą w sferze publicznej i polskiej polityce od wielu lat, co "zawsze ma znaczenie".

Reklama

Być może chodzi o to, żeby w jakiś sposób zaakcentować pewne problemy, którymi zamierza zajmować się Suwerenna Polska - powiedział. Dodał, że rozumie, że 3 maja podczas konwencji tej partii jej liderzy będą zapewne wyjaśniać skąd decyzja o zmianie. Dodał, że być może mają jakieś badanie, lub są inne uwarunkowania, które zdeterminowały decyzję o zmianie nazyw i taki wybór nowej.

Co na to Jarosław Kaczyński?

Zapytany, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjął tę decyzję odpowiedział, że odbył on rozmowę na ten temat z prezesem SP, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

Prezes Jarosław Kaczyński twierdzi, że jednak nazwa ma znaczenie, zwłaszcza jeśli jest to nazwa rozpoznawalna i jej zmiana w takim, de facto, kampanijnym momencie jest mocno ryzykowna, ale to jest oczywiście decyzja kierownictwa naszego mniejszego koalicjanta - powiedział Bochenek.

Autor: Adrian Kowarzyk