W oświadczeniu kancelarii nie podano, jakie tematy omówią przywódcy.

Reklama

Wcześniej w poniedziałek Netanjahu przekazał dziennikarzom, iż rozmawiał z Putinem telefonicznie o sytuacji w Syrii. W kraju tym od ponad ośmiu lat trwa wojna domowa, w której Rosja pomaga prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Izraelskie władze obawiają się, że bojownicy Hezbollahu lub Iranu, sojusznicy Asada, mogą z terytorium Syrii atakować cele w państwie żydowskim. Siły powietrzne Izraela wielokrotnie przeprowadzały naloty na pozycje tych oddziałów.

Doniesienia o wizycie premiera Izraela w Moskwie potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. "Odbędą się krótkie, szybkie, robocze rozmowy. (Putin i Netanjahu) zsynchronizują zegarki" - ozmajmił Pieskow.

Netanjahu i Putin spotkali się ostatnio w Moskwie w lutym. Premier Izraela, zamieszkanego przez kilkaset tysięcy rosyjskojęzycznych Żydów, zapewniał wtedy prezydenta Rosji, że relacje między nimi zapobiegły tarciom między armiami dwóch krajów i przyczyniły się do bezpieczeństwa w regionie. Przypominał też, że było to ich 12. spotkanie od września 2015 roku.
Reklama