Michigan uznawane jest w tym roku za jeden z kluczowych wyborczych stanów. Przed czterema laty zwyciężył tu Trump, podobnie jak m.in. w Wisconsin, Ohio i Pensylwanii. Z sondażu CBS News wynika, że Biden prowadzi z urzędującym prezydentem także w Nevadzie (również 52 do 46 proc.). W Iowa jest natomiast remis 49 do 49 proc.

Reklama

Steve Kornacki, analityk ze stacji MSNBC, zauważa, że zaufanie dla prezydenta Trumpa wynosi 44,7 proc. i jest wyższe o ponad trzy punkty procentowe od średniej jego poparcia w ogólnokrajowych sondażach. "Jest wiele teorii związanych z tym dlaczego tak jest. Z punktu widzenia kampanii Trumpa to jeden z powodów dla którego uważają, że wciąż mają szanse" - tłumaczy.

W 2016 doku przedwyborcze sondaże w niektórych kluczowych wyborczo stanach nie doszacowały Trumpa. Kornacki twierdzi, że gdyby w tym roku pomyliły się tak samo jak przed czterema laty, to Republikanin utrzymałby Karolinę Północną, Ohio oraz Iowę. Straciłby natomiast Arizonę, Florydę, Pensylwanię, Michigan oraz minimalnie Wisconsin. Kandydatowi Demokratów wystarczyłoby to do wygranej w całych wyborach.