Nad ranem siły rosyjskie ostrzelały z moździerzy obwód sumski. Na razie nie ma informacji o skutkach ataku. W piątek w tym regionie wojsko rosyjskie trafiło w dom mieszkalny, ranny został mężczyzna. Nocą ostrzelano obwód dniepropietrowski. Nikopol zaatakowano z wyrzutni Grad. Ranne zostały trzy osoby, w mieście uszkodzonych zostało 11 bloków mieszkalnych, kilkadziesiąt domów jednorodzinnych, a także gazociąg, wodociąg i linia elektryczna. Kilka tysięcy ludzi jest bez prądu. Armia rosyjska znów ostrzelała też Charków i obwód charkowski. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Reklama

Pociski spadły na Mikołajów

Na linii frontu między obwodem ługańskim i donieckim siły rosyjskie minionej doby wystrzeliły pięć rakiet, zastosowano też artylerię, lotnictwo, moździerze, czołgi. W obwodzie donieckim wojsko rosyjskie ostrzelało miejscowości z czołgów, moździerzy, artylerii i wyrzutni rakiet Grad. Uszkodzone zostały domy mieszkalne, budynki administracyjne, szkoły. Rosjanie ostrzelali również nocą Mikołajów, raniąc dwie osoby. Uszkodzono budynki mieszkalne. Atakowano też inne miejscowości w obwodzie mikołajowskim.

Reklama

W obwodzie chersońskim siły rosyjskie próbują powrócić na utracone pozycje i kontynuują ostrzał sąsiednich regionów. W obwodzie zaporoskim armia Rosji przeprowadziła ostrzał rakietowy Zaporoża. Nie ma informacji o poszkodowanych ani znacznych zniszczeniach. Nocą ostrzelano też miejscowość Stepnohirsk, gdzie uszkodzono podstację elektryczną. W okolicznych miejscowościach nie ma prądu. Wieczorem w piątek Rosjanie trafili w sieć transportu wodoru do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Wybuchł pożar, nie ma informacji o poszkodowanych. Wskutek uszkodzenia linii energetycznych odłączono od systemu czwarty blok energetyczny elektrowni.