Jak przekazała SG, amunicję znaleźli w bagażu podręcznym pracownicy firmy prowadzącej lotniskową kontrolę bezpieczeństwa. Sprawę zgłosili funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Reklama

22 sztuk amunicji ostrej w bagażu podręcznym

Funkcjonariusze z Grupy Bezpieczeństwa Lotów z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, którzy na co dzień prowadzą nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa realizowaną przez pracowników firmy ACS, zostali powiadomieni o ujawnieniu 22 sztuk amunicji ostrej w bagażu podręcznym 54-letniego obywatela Polski - powiedziała PAP kpt. SG Dagmara Bielec.

Właściciel bagażu, który zamierzał wylecieć do Grecji tłumaczył strażnikom, że pudełko z amunicją przypadkowo znalazł w swoim mieszkaniu jakiś czas temu, a później - podczas remontu - schował je do plecaka i zapomniał o tym przed wyjazdem na urlop. Mężczyzna przyznał również, że nie ma żadnych zezwoleń na posiadanie broni i amunicji.

W związku z tym, że posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia jest zabronione, pasażera zatrzymano i poddano sprawdzeniom w systemach informatycznych Straży Granicznej - powiedziała Bielec. Dodała, że mężczyzna nie figurował w bazie.

Przeszukano również mieszkanie podejrzanego pod kątem ujawnienia innych niebezpiecznych przedmiotów. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności oraz zabezpieczeniu materiału dowodowego i przesłuchaniu biegłego z zakresu broni i amunicji, zatrzymanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, gdzie usłyszał zarzuty. Po złożeniu wyjaśnień, został zwolniony przez prokuratora - powiedziała.

Wobec podejrzanego nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Reklama

autor: Marcin Chomiuk