Dziennik Gazeta Prawana logo

Pierwsza burza tropikalna na Karaibach

26 czerwca 2010, 12:42
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Pierwsza w sezonie 2010 roku nad Atlantykiem burza tropikalna Alex uformowała się w zachodniej części Karaibów, w pobliżu półwyspu Jukatan. Według prognoz meteorologicznych, obecny sezon może być najbardziej intensywny od 2005 roku, kiedy huragan Katrina spustoszył wybrzeża Zatoki Meksykańskiej.

Burza, która w sobotę znajdowała się około 400 km na południowy wschód od meksykańskiego Chetumal nad Morzem Karaibskim, porusza się z maksymalną prędkością wiatrów 65 km na godzinę w kierunku północnego-zachodu.

Przez weekend przejdzie nad Belize i półwyspem Jukatan, a następnie może wkroczyć w obszar nad Zatoką Meksykańską, gdzie wciąż trwa walka z wyciekiem ropy spowodowanym wybuchem instalacji wiertniczej na platformie należącej do koncernu BP.

Sezon huraganowy na Atlantyku przypada na okres od czerwca od listopada.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj