Reklama
Reklama
Reklama

Niemieckie media: Jeśli szef PiS zdemontuje TK, to KE będzie musiała nałożyć sankcje i obciąć pieniądze

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński / PAP / Przemysław Piątkowski
Po orzeczeniu TK, że dotycząca go ustawa jest niekonstytucyjna, i zapowiedzi rządu, że nie opublikuje tej decyzji, największe niemieckie dzienniki piszą w czwartek o "poważnym kryzysie państwa" w Polsce i zarzucają rządowi w Warszawie "kurs konfrontacyjny".
Reklama
Reklama
Tematy:
Prawo i Sprawiedliwość Polska Unia Europejska media Niemcy :PiS Trybunał Konstytucyjny konflikt UE TK spór orzeczenie opozycja Jaroslaw Kaczynski wyrok rząd

Powiązane

Reklama

Komentarze (151)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Najpierw się uczymy potem piszemy
    2017-02-10 14:22
    To pisanie "niemieckie media" na postawie jednego głupiego felietonu niedouczonego pismaka z byle jakiej gazety (z sekcji humor i satyra)...
    0
    zgłoś
  • To i PetRUSSa zaskoczymy
    2016-03-21 20:04
    olać te markety DOICLANDU pobudować obok POLSKE SKLEPY
    0
    zgłoś
  • Polak z Norwegii
    2016-03-19 18:07
    G I R, czyli Germanische Islamische Republik ingeruje w sprawy naszej suwerennej Ojczyzny Polski. Oooo..jjjj, szwaby prosza sie, zeby ich POklepac PO MOrdzie.
    0
    zgłoś
  • HENRY
    2016-03-17 22:51
    POLSKA DLA POLAKÓW A NIE DLA LUDZI TAKICH JAK LIS WON Z TAKIMI
    0
    zgłoś
  • neo123
    2016-03-16 06:53
    PiS i PO przed Trybunał Stanu, wszystkich zamknąć na wszelki wypadek. Utworzyć rząd tymczasowy złożony z generałów oraz resztki polityków, którzy nie są "umoczeni". Zdelegalizować PiS i PO (PSL też) - uznać je za zorganizowane grupy przestępcze. Zlikwidować TK. Stworzyć komisję kontrolującą sejm i senat. Członkowie wybierani w wyborach powszechnych. Wymagania? Co najmniej doktorat z prawa lub ekonomii. Zmniejszych liczbę posłów do 300, senatorów do 80. Rozpisać nowe wybory prezydenckie i parlamentarne. Lepszego rozwiązania nie ma.
    0
    zgłoś
  • Gosc
    2016-03-14 16:13
    Niech sie zajma demokracja u siebie. Merkel juz namawia niemki do uprawiania seksu z "uchodzcami" zeby nie musieli gwalcic. Policja nie broni obywateli tylko przybledy ktorych nie mozna urazic. Pobicia kradzieze to norma w demokratycznych niemczech
    0
    zgłoś
  • Sru
    2016-03-12 15:36
    Zachód to jednak jeszcze demokracja.Orban żyje,Kaczyński żyje,a tacy są nie pasowni."Nasza" kostytucja wyprodukowana przez Kwaśniewskiego z kolegami,miała swoim dać,a reszcie brać i spełniła swoje zadanie.Aby nie była zagrożona powstał TK z dobranymi papugami.A teraz jest haja w klatce.
    1
    zgłoś
  • ANNA
    2016-03-11 21:44
    wypier....trybunał ,unię europejską , zabrać ub krolewskie emerytury ZRÓBCIE POLITYCY Z TYM SYFEM PORZĄDEK JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA
    1
    zgłoś
  • alka
    2016-03-11 20:45
    Niech się od nas odczepią i nie wtrącają w nasze sprawy ! Mogą nam skoczyć ! Niech się zajmą Niemcami i Francuzami, którzy ściągnęli do Europy muzułmanów na swoją i naszą zgubę ! Merkel i Hollande pod sąd ! Waszczykowski naiwnie wierzył, że to obiektywni prawnicy o wysokich standardach, a to politycy jawnie i bezczelnie sprzyjający wściekłej opozycji, wysiudanej przez naród z dożywotnich i dziedzicznych stołków. Gdy POPSL traktowała Polskę jak własny folwark, rozwalała państwo i rządziła autorytarnie, a my nie mieliśmy nic do powiedzenia, to było ok., tak ??!! Bo zrobiono z Polski kolonię dla zachodnich biznesów i dojono ją równo ! Wtedy wrażliwych "demokratów" z Unii nie było! Teraz się obudzili ! Do niewidzenia się z Panami ! Never ! Trzeba budować własną unię środkowo-wschodnią, wtedy obejdziemy się bez ich łaski ! Polsko, nie pozwalaj tak się traktować !
    0
    zgłoś
  • Sara
    2016-03-11 19:56
    Niemcy żeby nie obcokrajowcy to by BRUDEM ZAROŚLI tak słyszałem co tam PObywali i z rodziny
    1
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Elka
    2016-03-11 19:53
    Śmioszek SSchetyno donosi za Odrę kaPO w akcji
    0
    zgłoś
  • ala
    2016-03-11 19:48
    PO NOWOCZESNA PSL chcą władzy którą dyktują im Niemcy to do niemiec co szukają w naszej pięknej POLSCE SYRIA też stoi otworem
    1
    zgłoś
  • tml
    2016-03-11 18:41
    Wprowadzać swoje porzadki mogą w Niemczrch.
    0
    zgłoś
  • Isonov
    2016-03-11 16:31
    To my powinniśmy zabronić tranzytu przez Polskę i nałożyć swoje sankcje
    1
    zgłoś
  • dar
    2016-03-11 13:44
    Wspaniała wiadomośc.
    2
    zgłoś
  • Pokrzywdzony
    2016-03-11 13:25
    Od kiedy Niemiec byl przyjacielem Polaka. Moze 1.9.1939r.
    1
    zgłoś
  • Anton
    2016-03-11 13:22
    Kurcze, to media o tym decydują ?, a ja głupi myślałem że Parlament Europejski, morda w kubeł goebelsowskie pomioty. W Polsce rządza Polacy !!!
    0
    zgłoś
  • Lu.
    2016-03-11 13:14
    A moze sie dogadamy i odstapimy ziemie odzyskane i Prusy Wschodnie.
    1
    zgłoś
  • Albina.
    2016-03-11 13:05
    Niech Niemieckie media zobacza na swoje porzadki. Witali z darami islam w Monachium, wposcili 1000.000 holotrajstwa i teraz zastanawiaja sie jak z tego wybrnac, bo im moze miejsca zabraknac w reichu.
    0
    zgłoś
  • Shinn
    2016-03-11 11:56
    Dyktatury zawsze przegrywają, ale cierpią obywatele.Niestety. A ci co stoją u ich boku później muszą ponosić odpowiedzialność za czyny swoich guru!
    4
    zgłoś