Premier Kopacz, która jest w Brukseli, powiedziała dziennikarzom, że nazwiska nowych członków rządu przedstawi w najbliższych dniach, w ciągu trzech dni po niedzieli.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Rekonstrukcja rządu i nie tylko. Ewa Kopacz wymienia ministrów>>>

Premier nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy rozważa kandydaturę Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Dodała, że na razie Schetyna jest szefem MSZ i nie zgłaszał ochoty, by coś zmieniać.

Ewa Kopacz mówiła, że nie widzi powodu, by podać rząd do dymisji i poprzeć wniosek o rozwiązanie Sejmu. Taki pomysł złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Premier przypomniała, że do skrócenia kadencji potrzeba 307 głosów w parlamencie. Mówiła też, że jej rząd ma jeszcze sporo planów na najbliższe cztery miesiące.

Wczoraj po południu Ewa Kopacz ogłosiła, że kilku członków rządu podało się do dymisji w związku z aferą podsłuchową. Z rządu odeszli ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz sportu Andrzej Biernat.

Z KPRM odchodzi szef doradców premiera Jacek Rostowski. Funkcję koordynatora służb specjalnych stracił Jacek Cichocki. Poza tym z rządu odeszło trzech wiceministrów. Premier ogłosiła też, że rezygnację z funkcji marszałka złożył Radosław Sikorski.