Dziennik Gazeta Prawana logo

Prezes PiS wyklucza ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury

16 marca 2017, 21:36
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński/Shutterstock
Jarosław Kaczyński wykluczył w czwartek możliwość ograniczenia wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do jednej tury. Prezes PiS dalsze kontakty z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem uzależnił od jego postawy.

Kaczyński pytany w wywiadzie dla portalu Onet o to, czy dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest przesądzona, odpowiada: - . - - podkreślił pytany o możliwość ograniczenia w tej sprawie.

- - dodał prezes PiS.

Sądzi, że wkrótce zostanie podpisana umowa ws. wspólnego startu w wyborach samorządowych z Partią Polska Razem Jarosława Gowina. - - podkreślił.

Prezes PiS był też pytany o okoliczności wyboru Donalda Tuska na szefa RE, przy sprzeciwie polskiego rządu, który zgłosił swojego kandydata. - - uznał.

Według Kaczyńskiego, "jeszcze na jesieni nie było żadnej wątpliwości, że bez naszej zgody Tusk nie może zostać ponownie wybrany". Prezes PiS poinformował, że podczas jego rozmowy na początku lutego w Warszawie kanclerz Niemiec Angela Merkel "już wyraźnie popierała Tuska".

- - dodaje.

Pytany, czy Tusk został wybrany legalnie, Kaczyński odpowiada: -

Odnosząc się do przyszłych kontaktów z Tuskiem jako szefem Rady Europejskiej powiedział, że to zależy od niego i jego postawy. - - ocenił Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości "generalnie dobrze" ocenia rządy Antoniego Macierewicza w MON, choć - jak dodaje - "było to nieszczęście z Bartłomiejem Misiewiczem". - - podkreślił.

Na uwagę, że Misiewicz nadal jest w radzie politycznej PiS, Kaczyński odpowiada, że "można byłoby go usunąć tylko przy zastosowaniu procedur i dokładnym zbadaniu, co rzeczywiście zrobił". - - mówił.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj