Dziennik Gazeta Prawana logo

Kurski pozywa Giertycha za spot wyborczy

5 listopada 2007, 23:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kurski pozywa Giertycha za spot wyborczy
Inne
Jacek Kurski pozywa do sądu w trybie wyborczym szefa LPR, Romana Giertycha. W spocie Ligi polityk Prawa i Sprawiedliwości nazwany jest największym kłamcą IV Rzeczpospolitej. Zdaniem Kurskiego, kłamliwa jest wyborcza reklamówka LPR.

"Z przykrością stwierdzam, że pan Roman Giertych oraz Liga Polskich Rodzin znaleźli się w tak rozpaczliwej sytuacji sondażowo-politycznej, że chwycili się brzytwy. Tonący chwyta się brzytwy, a tą brzytwą w przypadku LPR-u są kłamstwa polegające na zarzucaniu kłamstwa Prawu i Sprawiedliwości" - powiedział Kurski.

"Niech nas pozywa, najwyżej zapłaci koszty sądowe naszym adwokatom" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Giertych. Stwierdził też, że Kurski powinien pozwać do sądu 300 posłów, gdyż - zdaniem szefa LPR - tylu posłów krzyczało do Kurskiego "kłamca, kłamca!" w trakcie debaty nad skróceniem kadencji Sejmu.

W spocie wyborczym LPR widać najpierw wystąpienie Jacka Kurskiego, który mówi o osiągnięciach Prawa i Sprawiedliwości, wymieniając program "zero tolerancji" i ulgi na dzieci. Pojawia się czerwone hasło "kłamca".

Chwilę potem widać Romana Giertycha, który wypomina Kurskiemu kłamstwo. Słychać posłów skandujących: "kłamca, kłamca". Na końcu do głosowania na LPR zachęca Krzysztof Bosak.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj