Dziennik Gazeta Prawana logo

Morawiecki: Nowe obostrzenia są po to, by wypłaszczyć i przydusić trzecią falę

24 marca 2021, 11:48
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Mateusz Morawiecki
<p>Premier Mateusz Morawiecki</p>/PAP
Najtrudniejszy czas jest przed nami, dlatego rzuciliśmy wszystkie rezerwy i zdolności organizacyjne, żeby otwierać szpitale tymczasowe; nasza decyzja okazała się jak najbardziej trafiona - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach (Śląskie).

Szef rządu podczas wystąpienie wskazał, że za parę dni otwierany będzie tutaj kolejny szpital tymczasowy, których mamy już 27. Służą one - jak mówił - temu, by służba zdrowia była wydolna. - oświadczył.

Byli jednak 3-4 miesiące temu tacy - zaznaczył - przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, którzy mówili, że szpitale tymczasowe są niepotrzebne, stoją puste.  - mówił. - powiedział premier. 

Morawiecki: Do Polski dotrą miliony dawek szczepionki

W najbliższych czterech tygodniach do Polski dotrze 7 mln dawek szczepionki - zapowiedział też Mateusz Morawiecki.  Morawiecki na konferencji prasowej podczas wizyty w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach (Śląskie) ocenił, że zamieszanie z szczepionką AstraZeneca było niepotrzebne, ale wypowiedziała się już na ten temat Europejska Agencja Leków i, tak jak sądziliśmy, oceniła ją jako szczepionkę bezpieczną.

- podkreślił.  - zapowiedział premier. T- ocenił. "Grupa medyczna - tutaj mamy zdecydowany, ale to bardzo zdecydowany spadek jakichkolwiek zakażeń i bardzo ciężkich lub ciężkich przypadków. To jest najlepsze świadectwo, że szczepionka działa" - dodał.

Premier o obostrzeniach

- powiedział premier.

Będzie nowa tarcza finansowa

Morawiecki zapowiedział również uruchomienie kolejnej tarczy finansowej dla przedsiębiorców z branż najbardziej dotkniętych pandemią, gdyż

Minionej doby badania potwierdziły 29 978 przypadków zakażenia koronawirusem - to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 575 chorych - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W sumie z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już ponad 50 tys. osób.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj