"Nasi adwokaci i prawnicy będą nadal pracować nad sprawami swoich klientów w całkowicie niezależny sposób" - zapowiedziała grupa w opublikowanym na Telegramie oświadczeniu. Prokuratura generalna Rosji łączy Komandę 29 z zarejestrowaną w Czechach organizacją pozarządową Stowarzyszenie Wolności Informacji, która została umieszczona na liście organizacji niepożądanych w Rosji - przekazała grupa. Dodano, że Komanda 29 nie jest związana z tą organizacją i jest w stanie to udowodnić, ale na razie nie może "ignorować stanowiska organów ścigania".

Reklama

"Następnym etapem wymierzonego w nas ataku mogą być zarzuty karne wobec członków Komandy 29 i ich sympatyków" - ostrzega grupa.

Prawnicy reprezentowali m.in fundację Nawalnego

W piątek na wniosek prokuratury zablokowano stronę internetową grupy. Przeciwko szefowi Komandy 29 Iwanowi Pawłowowi toczy się też śledztwo dotyczące opublikowania niejawnych informacji.

Reklama

Prawnicy zrzeszeni w Komandzie 29 specjalizują się w obronie podejrzanych o zdradę stanu lub szpiegostwo. Reprezentowali m.in. Fundację Walki z Korupcją - organizację więzionego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.