"Obrazy z Buczy są nie do zniesienia. Niepohamowana przemoc (rosyjskiego prezydenta Władimira) Putina niszczy niewinne rodziny i nie zna granic" - napisała Baerbock. "Osoby odpowiedzialne za te zbrodnie wojenne muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Zaostrzymy sankcje wobec Rosji i będziemy jeszcze bardziej wspierać Ukrainę w jej obronie" - zapowiedziała.

Reklama

Ostra reakcja prezydenta Niemiec

Prezydent Niemiec również oskarżył Rosję o zbrodnie wojenne na Ukrainie. Zbrodnie wojenne popełnione przez Rosję są widoczne dla świata - oświadczył Steinmeier w niedzielę w Berlinie, cytowany przez portal dziennika "Welt". Obrazy z Buczy wstrząsają mną, nami do głębi - dodał. Steinmeier podkreślił: Przedstawiciele Ukrainy mają pełne prawo oskarżać Rosję oraz domagać się solidarności i wsparcia od swoich przyjaciół i partnerów.

Reklama

Telewizja ARD przypomina, że w miasteczku Bucza znaleziono ciała wielu ofiar. Wszyscy ci ludzie zostali zastrzeleni - powiedział mer Anatolij Fedoruk, cytowany przez tę stację. Według jego relacji na ulicach miasta pełno jest ciał, stoją tam też samochody, w których zabijano całe rodziny: dzieci, kobiety, babcie, mężczyzn. Według mera 280 osób trzeba było pochować w Buczy w masowych grobach, bo trzy miejskie cmentarze znajdowały się w zasięgu rosyjskiego wojska.