Reklama
Warszawa
Reklama

Skutki kremlowskiego embargo? W rosyjskich sklepach straszą puste półki. ZDJĘCIA

15 sierpnia 2014, 08:06
Listę produktów i krajów objętych zakazem rosyjski rząd podał w czwartek rano, zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak prezydent Władimir Putin podpisał dekret o ograniczaniu importu towarów rolnych i żywności w odpowiedzi na sankcje nałożone przez Zachód na Rosję za jej agresję na Ukrainę. Jak wynika z ostrożnych szacunków analityków Sbierbanku na zakazany towary przypada około 10 mld dolarów rosyjskiego importu. Łącznie w 2013 roku Rosja sprowadziła żywność za 43 mld. dol., co dało 12 proc. całej sprzedaży detalicznej na tamtejszym rynku.
Listę produktów i krajów objętych zakazem rosyjski rząd podał w czwartek rano, zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak prezydent Władimir Putin podpisał dekret o ograniczaniu importu towarów rolnych i żywności w odpowiedzi na sankcje nałożone przez Zachód na Rosję za jej agresję na Ukrainę. Jak wynika z ostrożnych szacunków analityków Sbierbanku na zakazany towary przypada około 10 mld dolarów rosyjskiego importu. Łącznie w 2013 roku Rosja sprowadziła żywność za 43 mld. dol., co dało 12 proc. całej sprzedaży detalicznej na tamtejszym rynku. / Twitter
Rosja wprowadziła na rok zakaz importu mięsa, przetworów z mleka, ryb oraz warzyw i owoców z Unii, USA, Kanady, Australii i Norwegii. Te produkty już zniknęły z półek rosyjskich sklepów.
Reklama
Reklama
Tematy:
zakaz Putin embargo Polska puste półki jabłka Unia Europejska sklep Rosja sankcje unijne sankcje

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(116)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • sikora
  2014-08-09 17:22:02
  propaganda rudej swini
  0
 • zabawne
  2014-08-09 11:32:12
  PUTIN to pożyteczny idiota wzmocni dolara i uśmierci rubla.
  0
 • Tomasz z W-wy
  2014-08-09 10:18:22
  Putin, podobnie jak Urban u nas wstanie wojennym, WYŻYWI SIĘ!
  0
 • tak pytam
  2014-08-09 08:50:06
  Niech kur,,,y zdecvhną
  0
 • putin
  2014-08-09 12:54:49
  świeża psia kupka, mniam ,mniam
  0
 • kinga
  2014-08-09 13:33:06
  Kogo to ...obchodzi!! Po co ten artykuł?!
  0
 • lolo
  2014-08-09 09:38:17
  Ruskie sobie poradzą a polactwo niech nakarmi swoje głodne dzieci a potem krytykuje innych.
  0
 • adelaide
  2014-08-09 08:59:10
  ! Wiceministra Izabela Leszczyna i ZUS cieszą się, że wielu Polaków postawiło na ZUS!

  A czy Polacy mieli jakiś wybór? Przecie w Polsce Tuska, ZUS to państwo
  w państwie, przecie Polacy są uzależnieni od ZUS, od lekarza Orzecznika ZUS !

  To dobrze, że Polacy postawili na ZUS ? tak, to dobrze dla ZUS, bo będzie miał za co budować dla siebie pałace, ze sklepami, fryzjerem, pedicurzystką, sauną, dostępem do lekarzy specjalistów, z przedszkolem, wkrótce może i z burdelem, dla pracowników ZUS i innymi wygodami, to dobrze dla rządu Donalda Tuska, bo nadal będzie oszukiwał Polaków, ukrywając w ZUS, wszelkie niedobory i manka, nadal będzie mógł kraść pieniądze ubezpieczonych w ZUS ale nie jest to dobrze dla ubezpieczonych normalnych Polaków jak ja.

  Powtarzam; nieprawdą i wierutnym, bezczelnym, kłamstwem jest to co plecie wiceministra Izabela Leszczyna!

  Miałam otrzymać emeryturę już w maju. Z powodu tego, że Tusek przedłużył wiek emerytalny do 67 lat, otrzymam emeryturę, jak dożyję, w listopadzie br.

  Ale już od czerwca br. prawem kaduka, wstrzymał mi ZUS dodatek pielęgnacyjny. I kazał mi ZUS prosić się, na piśmie, o skierowanie, na kolejne badanie przez lekarza orzecznika ZUS. Trwało ponad miesiąc, zanim dostałam się do poszczególnych lekarzy, na badania i w wyniku tego z przyczyn ode mnie niezależnych, wg ZUS z mojej winy, złożyłem zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia na druku ZUS N-9 po terminie i ZUS już zastrzegł, że choćby nawet orzecznik ZUS, przyznał mi z powrotem dodatek pielęgnacyjny
  z powodu niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji to i tak nie wyrównają mi, za ten okres co wstrzymali. Taka jest sprawiedliwość w Polsce, rządzonej przez Donalda Tuska
  i jego drużynę od gały, z POWSI-PSL !

  Do kardiologa muszę się rejestrować na pół roku i więcej, wcześniej, podobnie do neurologa, jakim sposobem mam się leczyć ? a jestem po kilku zawałach mięśnia sercowego i po udarze mózgu, prawostronnie sparaliżowana i częściowo lewostronnie. Mam ponad 30 lat pracy. Jak tu żyć w państwie Tuska ?

  Owszem, rajcująca na cmentarzach, w knajpach, "silna grupa Tuska od grania w gałę", zagwarantowała, superowe warunki, dla siebie i dla pracowników ZUS, a zwykłym Polakom kolejki do lekarzy, kolejki do szpitali i to, że idziemy po prostej tyle, że w dół.

  Jeżeli w UE Polska rządzona przez Donalda Tuska, w czymkolwiek, prym wiedzie, to tylko w biedzie. Polska jest bankrutem.


  Informacja NIK-u o przewidywanych problemach z pieniędzmi na wypłatę emerytur – mimo przejęcia środków OFE – nie jest niczym zaskakującym. Według różnych szacunków ukryte zobowiązania ZUS-u wobec Polaków wynoszą 3–5 bln zł.

  Z Polski wypchnięto młodych ludzi, którzy wyjechali za chlebem za granicę, w związku
  z czym nie ma kto płacić składek. Wyprzedaliśmy praktycznie cały majątek narodowy, który mógł przynosić państwu dochody.


  Mamy wynagrodzenia tak nędzne, że nawet pogrążona
  w kryzysie Grecja lokuje się w tej kategorii przed nami,


  w większości krajów UE zaś zarabia się czterokrotnie więcej niż w Polsce.


  Niemal wszyscy – a w szczególności ekipa Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – zamykają oczy na trywialny fakt: w rzeczywistości Rzeczpospolita Polska jest ekonomicznym bankrutem.


  Koalicjant Tuska i POWSI, ma apetyt na kuszące działki a więc dzieci mogą stracić szpital.

  Marszałek Adam Struzik z PSL i jego urzędnicy połakomili się na atrakcyjne działki?!


  Marszałek Adam Struzik, uparł się, aby połączyć dziecięcy szpital w Dziekanowie Leśnym
  z warszawską placówką. I wywołał protesty, bo rodzice chorych maluchów i personel szpitala, uważają, że to początek likwidacji gdyż podejrzewają, że chodzi o wyjątkowo, cenne działki (na granicy Kampinosu), na których stoi lecznica.

  Na początku września radni mają przegłosować uchwałę oznaczającą początek końca szpitala w Dziekanowie Leśnym.

  O problemie, niezależne media informują od miesiąca.

  Szpital im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce szpitali pediatrycznych. Pomimo to w Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim zrodził się dziwny pomysł, aby został połączony z placówką przy ulicy Niekłańskiej w Warszawie.

  Przeciwko tym planom protestują tysiące osób.

  1 lipca powstał komitet skupiający mieszkańców, rodziców chorych dzieci i personel szpitala. Na Facebook'u powstała grupa „Ratujmy szpital w Dziekanowie Leśnym".

  - Nie zgadzamy na połączenie, bo uważamy, że doprowadzi do likwidacji szpitala
  w Dziekanowie Leśnym - mówi reporterce VD Gazeta Polska Karol Mielcarek, przewodniczący Komitetu Obrony Szpitala.

  - Jesteśmy jedynym szpitalem na północnym i zachodnim Mazowszu w całości dziecięcym – mówi pielęgniarka Małgorzata Orzeszek, która podkreśla, że co roku odbywa się w nim od 8 a 10 tysięcy hospitalizacji. Poza tym przybywa pacjentów rozmaitych poradni.

  – Mamy bardzo dużo dzieci z powiatu nowodworskiego, płońskiego, Legionowa, gdzie nie ma szpitala, ale również z Białołęki – dodaje M. Orzeszek, który wyliczyła, że rocznie około 50 tysięcy dzieci otrzymuje w Dziekanowie Leśnym pomoc.

  Dlaczego - pomimo tych argumentów i protestu - urzędnicy uparli się przy swojej koncepcji. Teorii jest wiele, ale najczęściej mówi się właśnie o gruncie, na którym stoi dziekanowski szpital.

  - Jest to piękny teren, na granicy Parku Kampinoskiego. I uważamy, że ten teren jest głównym zainteresowaniem Urzędu Marszałkowskiego - mówi Karol Mielcarek. Mieszkańcy jednoznacznie wskazali, że działki wokół szpitala są powodem zamieszania, bo są bardzo interesujące i bardzo wartościowe - dodaje.

  Osoby protestujące przeciwko połączeniu szpitali w mocnych słowach krytykują obecną dyrekcję placówki w Dziekanowie Leśnym, która pracuje od dwóch lat.
  - Naszym zdaniem, ta dyrekcja jest zupełną pomyłką Urzędu Marszałkowskiego.

  Są to ludzie z nadania partyjnego PSL i Platformy Obywatelskiej.

  Marszałek Struzik, urządza sobie kolejny, prywatny folwark - tłumaczy Mielcarek. - Zadłużenie szpitala ciągle rośnie, widocznie w celu doprowadzenia do likwidacji.

  W ostatnim roku zadłużenie to wyniosło 6 milionów złotych strat, co jest kuriozum – zauważa podkreślając, że nie było żadnego planu restrukturyzacji. Jedyny plan jaki był, to doprowadzenie do likwidacji – oburza się.

  8 września podczas sesji Sejmiku Wojewódzkiego będzie głosowana uchwała o połączeniu dwóch szpitali. Wcześniejsze (z 7 lipca) zostało zablokowane.

  Protestujący mają mało czasu, aby nie dopuścić do realizacji urzędniczych planów. Dlatego 25 sierpnia planują zorganizować spotkanie z mieszkańcami Łomianek, na które chcą zaprosić marszałka Adama Struzika, a przede wszystkim radnych Sejmiku, którzy będą podejmować decyzję o przyszłości szpitala w Dziekanowie Leśnym.
  0
 • mr.pen
  2014-08-09 08:31:11
  wazne ze wodka jest
  0
 • Pozdrawaiam
  2014-08-09 08:11:20
  Ruska propaganda sobie, a życie sobie.
  Mieliśmy swoją "komunę " i "dobrobyt". Kto starszy to pamięta wydolność systemu kartkowego.
  0
 • niepo zdrawiam
  2014-08-09 08:23:45
  vatykanska propaganda sobie a zycie sobie kto stworzył boga bozyca i samiec czy buk sie sam stworzył kler to ciemniaki to faszysci po roszenki ituska pasozyci nic nie widza a kadzą
  0
 • pl
  2014-08-09 08:50:31
  niepo zdrawiam- chodziłeś chłopcze do szkoły?? Masz problem z pisaniem w ojczystym języku. Poproś ojca niech on pisze, a z logiką także u ciebie słabiutko.
  0
 • zaski
  2014-08-09 08:51:47
  do niepo zdrawiam
  czy ty, tepaku jeszcze nie zalapales, ze dla czytajacych twe durnoty jestes jak te glupie bydle, na ktore sie czeka w sklepie miesnym?
  Nie widzialem durniejszych komentarzy jak zyje.
  Pustak jestes, lapiesz to?
  0
 • Matwiej Płatow.
  2014-08-09 09:27:43
  Goebbels owska propaganda.Dopiero wróciłem z Rosji ,.i daj Boże by Polskie sklepy miały takie zaopatrzenie jak Moskwa,Petersburg.
  0
 • putler zniszczy swój kraj w imię
  2014-08-09 08:59:26
  faszystowskiego sowietyzmu i sprowadzi na rosję Wielki Głód... Ale ta masa ciemnych,prymitywnych ludzi na to zasługuje.Oby tylko wolny światowej ten kryminalista nie wywołał.
  0
 • tadek
  2014-08-09 09:07:03
  ile.zaplacili.za.zdjecie.pustych.polek..tak.jak.w.jugoslawi.ze.byly.obozy.koncentracyyjne...panowie.szal.was.bierze.wbijcie.zeby.wdebowy.drag
  0
 • hahaha
  2014-08-09 09:42:42
  żryjcie trawe ruskie kacapy
  0
 • głupol
  2014-08-09 09:42:58
  Mam to w d...e !
  0
 • W PRL jednak było lepiej. Bez porównania.
  2014-08-09 09:24:03
  W roku 1975 połowa Polaków zarabiała powyżej 3500 zł (druga połowa nieco poniżej). Teraz połowa zarabia poniżej 2000 zł (pensja NETTO osób które nie są BEZROBOTNE). A cena chleba jest podobna, ogólnie żywność drożeje.

  Wtedy nie było bezrobocia. Z emerytury można było wyżyć. Czynsze, energia i wczasy były tanie. Polacy byli szanowani. Dzisiaj wiadomo. Byle koleś-dyrektorek zarabia 100 tys. miesięcznie, ale większość klepie biedę, w dodatku jesteśmy na każdym kroku pomiatani. Szkoda gadać.
  0
 • weteryniarz( P)Osłów
  2014-08-09 09:32:22
  Widać ,że maja tam takich samych POlitykierów jak w POlszy,,Może zabraknąć tylko mięsa kaczego i indyczego,,Hahaha
  0
 • Phremiehr da rade
  2014-08-09 09:35:27
  Ważne,że dla Putlera i jego kamandy nie braknie kawioru i szampana,a dla reszty motłochu kacapskiego wódy i cebuli
  0
 • pl
  2014-08-09 09:51:15
  Tacy jak adelaide uwielbiają takie portale. Pisza elaboraty z braku innego zajecia. A może jesteś niespełnionym młodym politykiem i tutaj chcesz zaistnieć??? W pełni podzielam gościa- W PRL-u było lepiej tylko mała poprawka. W 75 r zarobki były porównywalne dla większości plebsu z tymi dzisiejszymi ( ja pamiętam ) cała reszta pełna zgoda. W tych latach moi rodzice za lokatorskie mieszkanie 65 m2 i płacili 120 zł, dzisiaj 500-700zł.
  0
 • pol anka
  2014-08-09 09:55:49
  zdjęcie przedstawia luksusowy sklep, w którym zakupy robi władza. Sklepy dla Rosjan tych z opozycji szczególnie są zaopatrzone znakomicie dzięki pomocy zachodnich związków zawodowych i struktury opozycyjne. Po zamieszkach w Rosji krwawo stłumionych przez Putina Rosjanie podziękują Polsce i Unii Europejskiej podwyżką cen gazu i ropy. Co prawda zachodni kapitał już uczynił pierwszy krok do przejmowania surowców energetycznych, astronomiczna kara za Jukos, ale pożyjemy zobaczymy. Widzimy mobilizację wśród polskich elit . Znani politycy i publicyści odbierają karty powołania, będą walczyć na pierwszej linii frontu i to nie słowem czy piórem ale z bronią w ręku. Brawo Panowie na barykady, bronimy zdobyczy kapitalizmu
  0
 • czysta propaganda
  2014-08-09 10:03:59
  Ruski tym sposobem chca podratowac budzet panstwa wszystkie niedobory jakie pojawia sie zwala na embargo Uni .Na zaopatrzenie w produkty zywnosciowe nie trzeba patrzec tylko z punktu Moskwy tylko podrzednego sklepu na wsi.,Znam ten problem np.przywozono chleb na caly tydzien a nawqet dluzej poki ruski nie zjedli suchy nie suchy nie przywozono innego
  0
 • lisowczyk
  2014-08-09 10:06:07
  jaki ten Matwiej Płatow jest pocieszny . Propaganda w jego wykonaniu jest bardziej niebezpieczna od tej gebbelsowskiej , ale nie dla Polaka.. Przecież on może swoimi śmiesznymi postami zwyczajnie zabić - śmiech zabija ? Smiech nie , ale śmieszność... - on powala swoją wielkoruską śmiesznością. Ej , Matwieju przecież ty "... dopiero wróciłeś z Rosji..." Ty wcale nie wracałeś - ty umysłem i swoją wielkoruską duszą człowieka służebnego tkwisz nieustannie w Rosji ,
  w Rosji knuta i kozackiej nachajki. Owszem , czasenm miewasz przebłyski
  ( zauważyłem to - może w twoim 5-tym życiu pozostało coś z pierwowzoru - z rąk carskich otrzymał przecież tytuł hrabiowski , choć wywodził się z prostej kozackiej rodziny carskiego podoficera ).
  Ale to są tylko przebłyski ( zresztą ,każdy je ma ) - reszta jest śmieszna ... bardzo śmieszna . Swoją propagandą na pewno trafiłbyś do duszy i serca człowieka ruskiego - do Polaka na pewno nie trafisz . Stąd ta śmieszność.
  Pozdrawiam twoją wielkoruską duszę - kiedyś się ocknie.
  0
 • pl
  2014-08-09 10:11:33
  Goebbelsowska propagandę to ty Matwiej uprawiasz cały czas na tym portalu. Moskwa i Petersburg zawsze miały, maja i beda mieć dużo wiecej niz reszta w radzieckiej Rosji. To miasta od zawsze uwielbiane przez władze jak u nas Warszawa. Przejedz się koleś poza europejską strefę Rosji. Zobaczysz miasta, tak miasta bez kanalizacji, miasteczka, wioski bez pradu, słuzby zdrowia, asfaltowych drug. Więc nie pier..l bzdur i nie agituj. Natomiast dziwi mnie jedna rzecz. My Polacy dajemy się wciągać w ten konflikt. I ruskie i Ukraince są siebie warci. Ani jedni ani drudzy nie są i nigdy nie będą nam Polakom bliscy co pokazuje nasza historia. I jedni i drudzy z wielka ochota by nas powywieszali bez skrupułów. Ja wyznaję zasadę- pierdo.ę i Ruskich i Ukraińców. Chcą się lać no to wio wasza wola nic nam Polakom do tego. Po co sie głupcy Polacy opowiadają to za jednymi to za drugimi to zadziwiające. Polityków rozumiem ale was na tym forum? Wiadomo że na embargu ucierpią tacy jak ja i miliony anonimowych Polaków bo władzy to nie zaszkodzi. W Rosji jest TAK SAMO. Rozumiecie to???
  0
 • sad
  2014-08-09 10:18:16
  Donald Tusk pyta o cenę chleba, ziemniaków, kurczaków, jabłek, gazu ziemnego i benzyny. Czy Kaczyński wie, o ile podrożały? Ile zarabiają pielęgniarki?
  Debata Kaczyński-Tusk
  0
 • fgh
  2014-08-09 11:30:07
  Teraz na półkach w rosyjskich sklepach będzie cebula, ziemniak, samogon gaz i ropa. Mięso będą z siebie nawzajem zjadać .
  0
 • Cypisek
  2014-08-09 10:38:49
  Tylko baaardzo durny naród wybiera syf, głód i zamordyzm kierując się
  w pijanym widzie mrzonkami o własnej urojonej wielkości typu " Uebermenschen".
  0
 • polish ignorant
  2014-08-09 10:37:04
  To pisze znow taki jeden, co to rzekomo zna Rosjel Juz raz pisal o strasznych sklepach w Moskwie. W Moskwie sa pieknie zaopatrzone sklepy, a idiota nigdy tam nie byl, skoro pisze takie rzeczy. Teraz opowiada o miastach bez pradu i kanalizacji. Moi znajomi zza granicy jak 3 lata temu przejezdzali przez Warszawe, doznali szoku Nie mysleli,, ze tak moze wygladac stolica panstwa europejskiego. Nazwali to wielka egzotyka. Co do sklepow spozywczych w Polsce tez slyszy sie tu i owdzie. Na temat kiblow polskich legendy karaza. A o Polakach zapitych i klnacych po londynskich ulicach mowi sie wrecz z odraza. I o ich glupocie pracowania za 5-6 funtow. Biedny nieszczesliwy czlowieku. Daja panu bogu szanse zeby cie oswiecil darem elementarnego rozmu. Kup ten bilet do Rosji, bo widze, ze marzysz o tym, zeby sie przekonac jak tam dobrze. Te bajki to sa legendy opowiadane przez twojego tatusia , a tatus tez nie byl, tylko mu opowiadal szef w pracy.
  0
 • tt
  2014-08-09 09:35:59
  12 % to nic i napewno nie załamie się rynek art. spożywczych Rosji w takim stopniu jak w ogłupiałej waszej propagandzie wam się wydaje. Co najwyżej będzie mniej zrużnicowana podaż artykułów... ale za to na naszym rynku może być mniej paliw i to duuuuuużo mniej, Tak ja wiem d...ska pana płemieła, bula i innych przydupasów Platformy będzie tak czy inaczej czym wozić. Coćby naród miał gryźć kamienie.
  0
 • tak trzeba traktowac nieprzewwidywalny kraj
  2014-08-09 10:45:01
  handel z Rosja powinien byc oblozony klalzula bezpieczenstwa w cene powina byc wliczona kwota ryzyka handlu z Rosja jako kraju nieprzwidywalnego.Fundusz ryzyka byby zabezpieczeniem dla eksporterow.
  0
 • POlandia
  2014-08-09 10:45:17
  Obecna antyrosyjskość, nienawiść do Rosji i Putina są całkowicie oraz świadomie sterowane i podsycane przez wystraszoną swoją zagładą sitwę Platformy Obywatelskiej/ PSL, która rządzi Polską.
  Działania takie mają za zadanie odwrócić uwagę Polaków od tragicznej – gospodarczej i społecznej – sytuacji w kraju.
  To socjotechnika rządzenia znana jest od tysięcy lat: kiedy naród zaczyna się buntować, kiedy jest już bardzo źle, nie ma lepszego rozwiązania, niż znaleźć wielkiego wroga, przeciwko któremu można obrócić nienawiść społeczeństwa.
  Tyle, że antyrosyjska kampania skończyła się dla ekipy Tuska tak, jak i wszystko jej się kończy: całkowitą kompromitacją, gigantycznymi stratami finansowymi, dodatkowym upokorzeniem Polaków.
  Po tym, co wasalna wobec USA ekipa Tuska wyczyniała w ostatnich miesiącach przeciwko putinowskiej Rosji trudno się dziwić, że państwo to nałożyło na IIIRP gospodarcze sankcje. Dla Rosji brak importowanych z Polski towarów to drobnostka, dla IIIRP to tragedia.
  Dziwić się reakcji Rosji nie można. Jeżeli sikasz sąsiadowi na drzwi, obrażasz go, plujesz na niego, poniżasz, obgadujesz – to należy spodziewać się, że któregoś dnia dostaniesz w mordę!
  Tuskowa propaganda, dotycząca Rosji i Putina, jest całkowitym KŁAMSTWEM. Kłamią usłużne media, jak GW, TVN… więc z całkowitym zdumieniem znalazłem ostatnio w jednym z dwóch najważniejszych, prorządowych, polskich tygodników, PRAWDZIWY opis obecnej sytuacji Rosji i Putina. Oto fragmenty:
  „Kiedy w 1999r. Putin przejmował władzę, kraj był na dnie. Wcześniej przechodził bolesną transformację, w wyniku której PKB spadł o 40 proc. Finanse były w opłakanym stanie, waluta słabła i w 1998 roku kraj zbankrutował, prosząc o zagraniczną pomoc.
  15 lat dominacji Putina w rosyjskiej polityce wszystko odmieniło.
  Federacja rosyjska jest dziś SZÓSTĄ gospodarką świata. Eksploatuje gigantyczne skarby: gaz ziemny (25% zasobów światowych), ósme na świecie zasoby ropy naftowej.
  Bankrut sprzed 16 lat dysponuje dziś SZÓSTYMI na świecie rezerwami złota i walut – w sumie pół BILIONA (bilion to 1000 miliardów) USD.
  Przeciętny dochód mieszkańca Rosji (wyrażony w USD) wzrósł w ciągu 15 lat 11-krotnie (realnie dwukrotnie, reszta wynikała ze zwiększenia się siły nabywczej rubla wobec dolara).
  Rząd odzyskał kontrolę nad najbardziej dochodowymi gałęziami gospodarki, tworząc system tzw. kapitalizmu państwowego.
  Obejmując władzę, Władimir Putin złożył przyrzeczenie odbudowy kraju, i zdaniem większości Rosjan, zobowiązanie wypełnił…..”.
  W proteście przeciwko Rosji jedzcie dalej kilogramami jabłka… ale uważajcie: nadmierna ilość grozi biegunką i wymiotami.
  Pamiętajcie zarazem, że rządzący Wami w IIIRP nie jedzą jabłek; zdecydowanie wolą sushi, dania z ośmiornicy, popite kilkudziesięcioletnim Armagnacem…
  0
 • rzeczywistość
  2014-08-09 10:48:39
  Do ~W PRL jednak było lepiej. Bez porównania.2014-08-09 09:24 a g..o prawda. Około 50 % zarabiała około 2.000 zł, a byli tacy co mieli mniej. Nikt nie bronił poprzedniego rządu. 1000-letni okupanci kraju robili wszystkim wodę z mózgu,a ich klientela biegała po ludziach, rozdawali ryż, mąkę i kasze /a sobie lepsze dary zostawiali/. I brali równo wszyscy. Pomiatali się Polacy za komuny, po rozbiorach, przed rozbiorami, tak jak i teraz. To był taki sam sprawiedliwy ustrój jak i teraz mamy. Z biedy komunistycznej przeszliśmy na kapitalistyczną nędzę. Dalej dwoje musi pracować, aby się utrzymać, na jako takim poziomie. O ile dwoje ma pracę.
  Do ~Matwiej Płatow.2014-08-09 09:27 pisze Pan, to co Pan widzi i wiej. Nasze media wszelakie, to wierne kundelki, tym którzy im płacą.
  Nie wiadomo z kim na forum się rozmawia. Okradli naród polski, zmarnowali dorobek Polaków z lat 1945 do 1989. 1000-letnim okupantom maślą a PiS-paci tworzą koło ochrony banialuk w Sejmie i po rękach zdrajców kraju, złodziei i zboczeńców, całują. A z każdego, kto im prawdę w oczy mówi i pisze to zagryzają.
  0
 • pl
  2014-08-09 10:51:15
  polish ignorant- o czym ty piszesz mośku to nie ogarniam. Co mnie idioto w tym akurat temacie obchodzi ze jakiś Polak pracuje za 5 funtów? Chyba że jesteś za głupi żeby czytać posty innych ze zrozumieniem.
  0
 • wania
  2014-08-09 10:54:14
  Rosyjsie sklepy? No jasne, wszyscy widzimy , ze to rosyjskie sklepy. Przeciez zaraz Polacy beda mieli takie sklepy, to trzeba przyzwyczajac Polakow do nowej rzeczywistosci. Oprocz tego, nawet w takich sklepach Polak nie bedzie mial za co kupic. Na ukrainie od wczoraj nie ma cieplej wody. To jest madre posuniecie ukrow rzadu , zeby oszczedzac gaz. Sami by nie oszczedzali, ukradliby z rurociagu, ale unia im kaze oszczedzac. Polsika tez zaraz zacznie to samo robic. Czas martwic sie o siebie, bo niewesolo wyglada najblizsza przyszlosc Polski. Martwcie sie o swoje sklepy, naprawde radze. Zrobcie zdjecia,zeby pamietac.

  Nikt mnie nie nabierze,
  Sam we wszystko wierzę.
  0
 • Dama Pik
  2014-08-09 10:55:15
  re ~polish ignorant2014-08-09 10:37
  To pisze znow taki jeden, co to rzekomo zna Rosjel
  ---
  rzekomo Rosjan to ty znasz
  poprzednie zdjęcie sklepu w Rosji to na bank było zdjęcie ichniego KONSUMU
  o ile wiesz o czym mówię.
  Skąd byli twoi znajomi ?
  Oczywiście ,że Warszawa nie jest wzorcowym miastem Europy.
  0
 • Jozin z Bozin
  2014-08-09 10:58:56
  ~POlandia2014-08-09 10:45

  Kolego ! Obudź się ! Przespałeś coś. Obecna "antyrosyjskość, nienawiść
  do Rosji i Putina " zaczęły się od zajęcia Krymu przez Ukraińców ,
  i ich wypady pancerne w kierunku Moskwy . Teraz kumasz czaczę i jarzysz
  bazę ?
  0
 • Taaka prawda
  2014-08-09 11:05:06
  re ~Matwiej Płatow.2014-08-09 09:27
  Goebbels owska propaganda.Dopiero wróciłem z Rosji ,.i daj Boże by Polskie sklepy miały takie zaopatrzenie jak Moskwa,Petersburg.
  ---
  Wróciłeś z Rosji czy z Moskwy i z Petersburga ?
  Bo to różnica
  Propaganda komunistyczna nie mogła sobie pozwolić by było widać ,że coś jest NIE TAK ,bo komunizm był według komunistów najlepszym ustrojem na świecie .
  Z tego też powodu TAM GDZIE mogli zobaczyć obcy było wszystko NAJ,
  Sklepy też obficie zaopatrzone.
  ALE TYLKO TAM
  Bo już w głębi ...lepiej nie mówić
  0
 • My też zrezygnujmy z niezdrowej żywności
  2014-08-09 11:12:46
  Po co nam czipsy i hamburgery z cholesterolem? Po co niezdrowe mięso na sztucznych hormonach? Ponadto zakazane powinny być papierosy (zarówno importowane jak i krajowe).
  0
 • lisowczyk
  2014-08-09 11:17:56
  cypisku , dobrze napisałeś.
  Krótko , zwiężle , i na dodatek prawdziwie - oddałeś prawdziwy obraz człowieka rosyjskiego. U nich tak już pozostanie . To skutki prawie 400-letniej tatarskiej niewoli . Ruski człowiek niewolę tatarską w końcu zrzucił , ale dusza niewolna , zdziczała pozostała . I nie chodzi tu o człowieka prostego : chołopa , chłopa , posadzkiego , służebnego. Niewola tatarska najpierw zmieniła w barbarzyńców ( wg Tatarów - w psów ) wszelkie ruskie bojarstwo i rody książęce . A ci , w wielkim strachu przed gniewem , zmienną wolą Tatarów i corocznym rarłykiem - zamienili życie reszty w prawdziwe piekło i prawdziwe upodlenie. Upodleni upadlali reszę. I tak już pozostało. Dopiero po rewolucji lutowe jw 1917 próbowano coś z tym zrobić - nie zdążono . Natarła nowa zaraza - bolszewicka -która to umęczone , spodlone społeczeństwo upodliła do reszty. Pomimo wysyłania w sputnikach zwierząt i ludzi w kosmos. Na dzień dzisiejszy obraz jest bardzo podobny.
  0
 • Polak
  2014-08-09 11:24:49
  Jak zwykle ruskie Mensy sie udzielają na forach. Czemu dziennik nie blokuje możliwości dodawania komentarzy z ru
  0
 • wnuk Lwowiaków...
  2014-08-09 11:47:57
  ,,,bez względu na "odwilże" tudzież inne "odmrożenia" stosunków z Rosją zawsze życzyłem im wszystkiego, co najgorsze. Zdania nie zmieniłem pomimo sugestii znajomych starających się wmówić mi, że Rosja się zmienia! Kolejny raz miałem, jak i mam rację! Ten kraj należy izolować niczym wściekłego psa!
  0
 • gospodarka nie zna próżni
  2014-08-09 11:39:37
  lukę w zachodnich towarach zapełnią chiny ... ryżem ... albo podróbkami zachodnich towarów ... ;]
  0
 • slowianka
  2014-08-09 11:40:07
  CHCIALABYM UWIERZYC ; ZE TO PRAWDA ALE JAKOS NIE MOGE BEDA JEDLI SWOJA BEZ CHEMI.
  0
 • wiktor
  2014-08-09 11:46:53
  Przecież to pułki z ukraińskiego sklepu.
  0
 • Zachodem często rządzą psychole
  2014-08-09 11:44:36
  Ich głównym celem jest wykańczanie innych krajów. Albo naloty, albo eksploatacja, albo wykup majątku i tani rynek zbytu, albo sankcje (Kuba, Polska, Iran, Rosja ... nigdy nie ma to rozsądnego uzasadnienia)

  Reagan w latach 1980. wykończył przeciętnego Polaka dzięki gospodarczej nieudolności Jaruzelskiego. Ale ekipa Putina to nie zgraja Jaruzelskiego. Widać, że mają lepsze atuty i lepszy plan.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • zmartwiony
  2014-08-09 11:48:42
  Mnie najbardziej martwi że Rosja nałoży embargo na moje ulubione żyletki Pol Silver.
  Tak tak Pol Silver. Taka potęga gospodarcza jak Polska takowych nie produkuje.
  Zresztą żadnych innych żyletek. Czym będę się golić?
  Po zjedzeniu jabłka nadal będę zarośnięty.
  0
 • luźna wagina
  2014-08-09 11:49:57
  Tankuję tylko na stacjach Łukoil.
  0
 • filuternyptaszek
  2014-08-09 11:52:37
  Rosja cofnęła darowizny ziemski Ukrainie, starsze bracia pamiętając co stało się z Chodorkowskim podnoszą bezskuteczny rwetes.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 12:06:16
  Rosjanie potrafia cierpic w imie wolnosci swego narodu,oni przezyli blokade Leningradu.Dzisiaj inne czasy i polki w sklepach napelnia sie zdrowa zywnoscia z Argentyny,Brazyli i z reszty karajow Poludniowej Ameryki.Wy kalmuki ,tluki kartoflane ,kto was okradl z dobra narodowego ?.Rusofobia podniecana przez ... sami sobie odpowiedzcie.Znam doskonale historie ,Biblie i jestem Polakiem a nie tlukiem do pyrow.
  0
 • do POlandia
  2014-08-09 12:07:27
  Co ty wypisujesz demagogu jeden ???Jaka szósta ? DZIESIĄTA !!! I to pewnie niedługo.Do ksiąg ośla łąko a właściwie rusofilu.
  0
 • Uwaga Uwaga Uwaga
  2014-08-09 12:20:55
  Trzy czwarte Polaków to mniej lub bardziej zaawansowani... wtórni analfabeci. Czy można to zmienić?
  Głupota krótkowzroczność to odwieczni wrogowie Narodu Polskiego!
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 12:26:10
  re; Uwaga.Masz racje T.Kosciuszko to sam doswiadczyl na sobie i dal sobie spokoj do konca swego zycia z patriotyzmem.
  0
 • @~Uwaga Uwaga Uwaga 12:20
  2014-08-09 12:28:05
  Nie przesadzaj. Wielu Polaków rozumie manipulacje światowej finansjery. Ale może Ty masz zablokowane 3/4 mózgu i tego nie widzisz.
  0
 • kaja
  2014-08-09 12:37:38
  szkoda tylko ze przez niego inni ludzie cierpia, mam nadzieje ze w koncu zmadrzeje i oprzytonieje, polskie embargo na owoce i warzywa zilustrowali w liczbach na poradniku inwestowania
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 12:44:04
  JA Konrad Wallenrod właśnie dowiedziałem się, że ruscy terroryści
  "przez pomyłkę " ukatrupili mojego bękarta w Ługańsku.

  Dlatego chciałbym ODSZCZEKAĆ WSZYSTKO CO TU NAPIEEPPRZYŁEM.

  TOWARISZCZ PUTIN- PUST SABAKA JEEBBAAŁŁA TIEBIA I TWOI DOCZIERI.
  I WAS ŁAWROW I MIEDWIEDIEW TOŻE.
  A RUSKI NAROD BUDIET KUSZAT GOOOWNO ETOJ SABAKI.

  PRASZCZAJ WŁADIMIR.

  Konrad Wallenrod(dotąd putinowa dziwka)
  0
 • Natasza Rostowa
  2014-08-09 13:18:20
  Oj Poljaki, Poljaki, pocieszajcie sie, pocieszajcie. Rossija to wielkij kraj.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 13:34:28
  Bojki Ukry ublizaja Polakowi Konradowi,macie juz malo czasu dostaniecie za mordy jakich dokonali wasi przodkowie na moich rodakach.Putin was zalatwi spokojna glowa.
  0
 • bum-bum
  2014-08-09 13:34:36
  Moim zdaniem, samowystarczalność Rosji to utopia bo nawet ZSRR w czasie II wojny światowej oprócz sprzętu wojskowego otrzymywał z Zachodu proch i jeśli się Rosja nie pomiarkuje w konfrontacji z Zachodem to wkrótce zjedzą ją Chiny.
  0
 • taktak
  2014-08-09 13:50:06
  Rosjanie to twardzi ludzie, poradza sobie natomiast Polska ktora widziana jest w Rosji jako wrog nr. 1 bedzie za to placic kiedys wysoka cene.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 13:38:23
  Re.bum bum; Durniu Chiny z Rosja rozwala NATO i ukochane twoje USA.
  0
 • zaski
  2014-08-09 13:47:18
  durny Wallenrodzie
  kto ci pozwolil pisac? Precz z Forum i nie wkurzaj ludzi.
  0
 • Zenon
  2014-08-09 14:09:16
  Re "Szczesliwy z ucieczki..." Ty nie udaj dorosłego, chłopcze, wynajęty "komentatorze" z bożej łaski. Dziś sobota - zrób sobie wolne, razem z resztą tego szamba.
  0
 • Jan z Kujaw
  2014-08-09 14:12:25
  Zapomnieliście jeszcze napisać, że Rosjanie z głodu zjadają samych siebie. Oto nasza wspaniała antyrosyjska propaganda. Mamy uwierzyć, że nie mieli zapasów na 3 dni? Niech Najwyższy wam wybaczy.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 14:12:57
  Zacznijcie czytac troche historii,uczcie sie jezykow obcych wtedy moze zaczniecie myslec.Czasy sie zmieniaja a parcie na wschod niektorym nie przechodzi.Najpierw poznajcie ide Oswiecenia,kim sa wolnomularze, kiedy powstala forma NWO.Dobrze jest sobie przestudiowac banknot jednodolarowy USA,co tam jest na dwoch pieczeciach ?.Ciemniaki milczec.Polske juz zescie przegrali.Rece w nocnikach.
  0
 • kotor
  2014-08-09 14:31:59
  piszący tutaj zachowują się jak psy, obszczekują się, potem skoczą sobie do gardeł... azor bierz go! pimpek nie daj się! psy to głupie spolegliwe stworzenia, chyba będzie lepiej jak pozagryzają się, świat bez psów będzie lepszy
  0
 • Konrad Wallenrod
  2014-08-09 14:23:03
  Kretyny a wam dlaczego USA nie wydaje wiz .Pogladalibyscie jak tam ludzie trzepia biede.Nie znacie prawdy o upadku przemslu w USA,i to nie tylko tego ale calej gospodarki,teraz czeka nas final.Ogolno swiatowy krach gospodarczy.Czy wy macie pojecie jaki ma dlug pliczny USA,czy do was dochodzi ze ich dolar to juz tylko papier.
  0
 • WAKACJE NA KRYMIE
  2014-08-09 14:25:38
  JABLKA, KAPUSTE I BURAKI Z POLSKI ZABLOKOWALI
  I ROSJANIE PUSTE POLKI OD JABLEK, KAPUSTY I BURAKOW DOSTALI
  I POLAKI MUSZA ZREC TE JABLKA, KAPUSTE I BURAKI
  ZEBY NIE ZGNILY
  I METANU W ICH ZOLADKACH NIE WYTWORZYLY
  BO POLAK NA METANEM NA WAKACJE NA KRYM POLECI
  I TAM STWIERDZI
  ZIE MU Z GEBY SMIERDZI
  0
 • lisowczyk
  2014-08-09 14:45:17
  Konrad Wallenrode - to taki nawiedzony gość ,wydaje mu się , że wizjoner. Kiedyś Rasputin omamił carski dwór , teraz ten Wallenrode utożsamia się z obecnym ichniejszym dworem . Jak będzie tak samo, lub podobnie mamił obecnie panującego na Kremlu ... to należy się cieszć ... koniec bliski.
  A co do mamienia Polaków , widać nie wiele potrafi wskórać ... na forum zaczyna ich wyzywać od idiotów i kretynów co to nie wierzą , że USA to bardzo biedny kraj , z upadłym przemysłem i upadłym dolarem.
  Śmieszne ? Żałosne ? Raczej smutne ... jak wielka smuta w oczach tego rozedrganego , wściekłego , Oświeconego , wolnomularskiego ruskiego Wallenroda.Jaśnie Oświecony wolnomularski komik.
  0
 • prawdajest1
  2014-08-09 14:58:20
  ~ZbyszekD2014-08-09 14:49
  Biblia mowi (czyli tam zostalo napisane) ze NIKT oprocz Rzadu zwanego Krolestwo Boze/Niebianskie nie bedzie rzadzil po Armagedonie i to wcale nie jest wymysl Swiadkow Jehowy,TAK PO PROSTO STOI W BIBLII wiec tak na pewno bedzie! Z tym ze tylko oni przynajmniej PROBUJA o tym mowic ludziom ktory uwazaja za hanbe w ogole gadac na te tematy bo co powie (pijak czy walikon) Ksiadz?Amen!
  0
 • ZbyszekD
  2014-08-09 15:10:57
  lisowczyk2014-08-09 14:45 on podobno mieszka w Australii, a tam chodzą do góry nogami i jest strasznie duży nacisk na mózg, a poza tym zdarzają się częste kopnięcia przez kangura, u niego to na pewno nastąpiło - to się da odczuć po jego wpisach.
  do: prawdajest12014-08-09 14:58 - Bóg Izraelitów nazywał się JAHWE. Jehowa to wymysł twoich współbraci.
  0
 • Rb.
  2014-08-09 15:28:09
  ~Re~Korad Wallenrod:Ciebie to kangurzyca w tym worku jeszcze nosi i ten leb ci tak wychusta i dlatego jestes chyba taki durak.Tylko nie wiadomo RUSKI czyPOLSKI.
  0
 • vp
  2014-08-09 15:49:51
  Porównując z naszymi półkami z lat ostatnich władców komunistycznych w Posce ,to półki w Rosji sąrozpasanym przepychem i obfitością . Nie przytykajmy sąsiadom chyba ,że ma to być retrospekcja.
  0
 • kacap
  2014-08-09 16:16:36
  Да вы на свои полки смотрите, придурки!
  0
 • CCCP
  2014-08-09 17:43:27
  A 53 LATKA WYGLĄDA NA SIEDEMNASTKĘ !!! DOBRZE, ŻE NIE NA TRZYNASTKĘ BO MĘŻUSIA JUŻ BY DO PIERDLA WSADZILI !!!
  0
 • TO AKURAT JEST SKLEP W KIJOWIE A NIE W ROSJI.
  2014-08-09 17:13:39
  JAK BY CHCIELI TO BY WESZLI I TA CZRNA MŁPA Z WASZYNKTONU MIAŁA BY G...O DO GADANI KOCHAM ROSJĘ A UKRAIŃCÓW NIE NAWIDZĘ PRECZ WYNOCHA Z POLSKICH UCZELNI TEN CZRNUCH TO FASZYSTA BOMBARDUJE LUDNOŚĆ W IRAKU. TO PASUJE DO TEJ CZRNEJ MAŁPY Z WASZNKTONU A NIE DO PUTINA.
  POLACY POWINNI Z UTYLIZOWAĆ TYCH ZŁODZIEI Z WIEJSKIEJ I TYCH CO OD 25 LAT RZĄDZĄ W POLSCE POINNI TEN CHLEW NA WIEJSKIEJ SPALIĆ RAZEM Z TYMI ŚWINIAMI W ŚRODKU
  0
 • jola
  2014-08-09 17:10:17
  wyglada jak u naswkilcach w galeriach-wiekszosc kupcow sie zwinela, wlieka re budowle pustoszeja, na innych stronych litweskich czytalem, ze padjaja takie okreslenia ze polska to wypierdek traktatu wersalskiego i sztuczne panstwo ktore palcem na mapie po pijanemu stworzyl stalin
  0
 • Polak
  2014-08-09 17:20:31
  Do admina tej strony- podchodzicie pod prokuraturę oficjalnie publikując posty Ruskich i Ukrainców które podjudzają nastroje Polaków. Ktore to posty to dziecinnie łatwo odgadnąć. Proszę te posty LIKWIDOWAĆ a już tym bardziej w języku rosyjskim. Gdziej my do kur.y nędzy mieszkamy żeby być szczutymi przez obce nacje?
  0
 • Zejman
  2014-08-09 17:21:16
  Cóż dostaniemy trochę w tyłek za tych kołowatych ukraińców. co wolą lsowieckie dziadostwo i wzywają obcych do swojego kraju, gdzie przecież nawet sowiet po latach powinien się czuć obywatelem.Ale chyba sankcje jednak nam sie opłacą bo Putin może po nich zadowoli się "tylko" wchodnią Ukraina, tak aby mieć dostęp lądem na Krym. Bo jak nie to jest do wzięcia korytarz Rosja- Królewiec i państwa bałtyckie. A jeden dzień wojny by kosztował nas więcej niż wszystkie jabłka i inne sankcje Putina
  0
 • ZbyszekD
  2014-08-09 14:49:54
  ~lisowczyk2014-08-09 14:16 Brat zajmuje się działalnością artystyczną i do niego przyjeżdża Polak z Litwy, który w czasach ZSRR jeździł służbowo po ichnich PGR-ach, w czasie jego opowieści można się tylko łapać za głowę co tam się działo, zresztą my mogliśmy widzieć co się działo w naszych. Masz rację to jest potężny kraj, o potężnym potencjale, ale tam nigdy nie było ludzi którzy potrafili by to wykorzystać ani za carów, ani za komuchów.,, Kolos na glinianych nogach'' ich los leży na złożach ropy i gazu, a przecież takie przeogromne obszary rolnicze - mogli by wyżywić siebie i pół świata. Koleś którego kopnął kangur sugeruje, że oni i Chiny zawojują świat. Chińczycy nigdy nie byli miłośnikami Rosjan, nawet w czasie komunistycznej przyjaźni były dość częste zbrojne starcia graniczne
  0
 • do "~kaja"..2014-08-09 12:37
  2014-08-09 13:04:14
  .
  myślę że Twoja nadzieja wynika raczej z idealistycznego oczekiwania ze ..."człowiek to brzmi dumnie "...

  niestety -człowiek radziecki tzw Homo-sovieticus po prawie 100-letniej w Rosji i 50-letniej w Polsce czerwono-ż y d o-Bolszewickiej indoktrynacji nadal będzie chwalił p u t i n a oraz z rozrzewnieniem wspominał s t a l i na pomimo że dzień w dzień zamiast ziemniaków będzie gotował dzieciom na obiad b r u k i e w a wiarę w BOGA zastąił wiarą w Związek Radziecki oeraz w samosterujące rakiety przeciw lotnicze b u k...

  Odnosząć się natomiast do realiów Państwa w którym nam przyszło życ (Najukochańsza Rzeczypospolita) to ten sam Homo-Sovieticus (wyborca Platformy i PsL-u) przez 7 lat baaaardzo przybliżył nam pozostałym POLAKOM ten klimat i realia tegoż kraju zza wschodniej granicy określanego jeszcze u nas w POLSCE (me(N)dia TvN-y PO-lszmat -krainą wszelkije szczęsliwości ...co prawda tylko niektórych szczęsliwców i to tych co przy korycie-no ale zawsze to przecież ''nasza'' S I T W A ! ! ...

  A trwało to(przywracanie ż y d oBolszewizmu) w POLSCE w sumie krótko -bo tylko 7 lat ...leci teraz już 8 rok ...bo niszczy sie wszytko co dobre 10X szybciej niż sie to dobro buduje...

  Oby się żył o lepiej...niektórym
  .
  ,
  0
 • japonczyk
  2014-08-09 17:42:56
  czarny zly z waszyngtonu znowu bombarduje irak, a na morze czarne boi sie wejsc? boi ruskiego niedzwiedzia ze mu zrobi nowy wietnam?
  0
 • wowa
  2014-08-09 18:15:16
  Postawią ocet i wódkę, tego im nie zbraknie.
  0
 • Adler
  2014-08-09 18:20:03
  Na ocet chyba embargo nie nałożyli? Może im sprzedamy, żeby mieli przynajmniej tak dobrze jak u nas za Jaruzela?
  0
 • Cypisek
  2014-08-09 21:20:29
  Każdy naród , który potrafi potężnie zaszkodzić innym narodom, ale nie potrafi
  samemu sobie polepszyć bytu nie kosztem innych narodów, jest narodem
  AUTODESTRUKCYJNYM.
  0
 • fred
  2014-08-10 10:10:39
  do:~japonczyk2014-08-09 17:42 Jkis strary taki glupi do psychiatry.
  0
 • Realista
  2014-08-10 11:42:20
  Nie wierzę...
  0
 • bum-bum
  2014-08-10 16:39:59
  Moim zdaniem, politycy którzy nakładają embargo na żywność nie grzeszą rozumem ponieważ uderza ono w pierwszej kolejności w bieżące potrzeby ich otumanionego społeczeństwa.
  0
 • gość
  2014-08-10 18:20:19
  Tuszonka wojnę wygrała.
  0
 • ala22
  2014-08-10 23:12:28
  dobry pomysł, zwiększyć stukrotnie eksport octu do rosji, żeby mieli czym półki zapełnić. Putin przyjedzie odwiedzić ukochany lud, wejdzie do sklepu, popatrzy, pełne półki, aż się pod ciężarem butelek uginają, no to czego chceta...
  0
 • Alosza
  2014-08-11 03:18:00
  I z czego sie tu cieszyc?Ze biedny szary czlowiek,ktory ledwie wiaze koniec z koncem,aby nakarmic rodzine bedzie musial dokonywac zakupow na czarnym rynku,bo taki natychmiast powstanie i bedzie bogacil oszustow i inna swolocz.Kto jak kto,ale Polacy z pustych sklepow smiac sie nie powinni bo sami dzieki ,,wielkiej"polityce Regana I jemu wspolczesnym wladcom ,,humanitarnego"zachodu doprowadzili do upodlenia miliony Polakow,ktorzy za kawalkiem byle jakiej chabaniny,masla,wyrobow czekoladopodobnych itd stali w kolejkach calymi nocami.Rzad I Putin sie wyzywi,a biedny lud bedzie tylko przelykal sline.To wszystko jest zalosne i wcale nie powinno byc smieszne nawet na sytym Zachodzie.
  0
 • PRAWDA
  2014-08-11 07:12:20
  MAŁA POPRWAKA I WYJAŚNIENIE TO SĄ SKLEPY NA UKRAINIE.
  0
 • OD WROGA SIE NIE KUPUJE I WROGOWI SIE NIE SPRZEDAJ
  2014-08-11 14:38:59
  W POLSCE TO BEDZIE DOPIERO CH**, DOOOPA i KAMIENI KUPA JAK ROSJANIE UTNA POLSCE DOSTAWY GAZ I ROPE. A PUSTE POLKI TO W POLSCE BYLU OD 1939 ROKU RO 1996 ROKU. POTEM UNJA DALA ZAPOMOGE I POLACY MYSLA ZE JE SAMI ZAPELNILI? JABKLAMI, BURAKAMI CZY KAPUSTA?
  0
 • pinokio
  2014-08-11 17:49:58
  pierniczenie ,nic nie wskazuje,ze tak jest ,a takie pulki to sa i u nas.
  0
 • normalny
  2014-08-12 10:22:35
  wybic fanatykow politycznych i w wyznaniowych a zapanuje pokoj na calym swiecie
  0
 • sp
  2014-08-12 15:36:31
  Nasze koszty mogą być pokryte, jeżeli zrezygnujemy z kilku imprezek SZOŁ i prawie po sprawie. Jedyny problem, że koszty rozkładają się nierówno.
  Poza tym tak zwane dopłaty unijne są wielokrotnie wyższe od strat wynikających z embarga, a korzystają z nich wybrańcy- wbrew głoszonym hasłom o równych prawach dla wszystkich podmiotów na rynku.
  0
 • smętny
  2014-08-12 16:39:58
  Nie martwmy się o Rosję,oni przeżyją biedę, ale jak nam podniosą cenę gazu to będziemy dopiero marżli gorzej niż przed podwyżką.Już ostatnio dużo mieszkań nie było ogrzanych z powodu cen gazu.Niektórzy emeryci mają emerytury mniejsze niż cena ogrzania ich domu. Martwmy się najlepiej o swoich ludzi
  0
 • niet died maroz
  2014-08-12 16:57:21
  Jakie podwyzki gazu? Czyz nie mamy z Rosja dlugoletni kontrakt po ustalonej cenie? Jesli ktokolwiek podniesie cene to chytrzy krajowi dystrybutorzy tego surowca by bezwzglednie wykorzystac obecny szum. A wszystko 'by zylo sie lepiej...' rzecz jasna.
  0
 • Uszczelnij okna,
  2014-08-13 07:53:52
  ~smętny2014-08-12 16:39
  Nie martwmy się o Rosję,oni przeżyją biedę, ale jak nam podniosą cenę gazu to będziemy dopiero marżli gorzej niż przed podwyżką.Już ostatnio dużo mieszkań nie było ogrzanych z powodu cen gazu.Niektórzy emeryci mają emerytury mniejsze niż cena ogrzania ich domu. Martwmy się najlepiej o swoich ludzi


  Uszczelnij okna, to pomaga. Idealne są okna plastikowe, bo prawie nie ma strat ciepła.
  0
 • tusk łże
  2014-08-13 08:37:10
  niech kacapy żrą słoninę, ma tyle witaminy że zastąpi mi wszystkie owoce i warzywa, popiją se bimbrem i pójdą głosować na Putina
  0
 • sp
  2014-08-13 10:25:33
  Niepotrzebnie utrzymuje się względną nadprodukcję w rolnictwie, w dodatku z dofinansowania szczególnie korzystają bogatsi. Z dopłat utrzymuje się armię urzędników. Po co dopłacać do eksportu rolnego? Eksportowanie dotowanej żywności prowadzi do absurdu. "Nadprodukcja" powinna głównie zapewniać własne bezpieczeństwo żywnościowe i utrzymywać umiarkowane ceny żywności dla mniej zamożnej części społeczeństwa.
  0
 • vh
  2014-08-13 12:59:34
  sciema - na tych zdjeciach bo napoisane jest wyraznie ze z powodow technicznych sekcje nabialu i ryb sa wylaczone z uzytku - widac sprzatanie - maja pewnie konserwacje lad chlodniczych...

  propaganda dla lemingow...
  0
 • pinokio
  2014-08-15 00:32:06
  tak wyglada biedronka o 18.00
  0
 • młyn na lemingów
  2014-08-15 08:21:18
  LEMINGI ŁYKAJĄ TAKIE BREDNIE KU CHWALE SWEGO WODZA DONKA PIERWSZEGO Z DOMU VOLKS LISTA
  0
 • Naparstek
  2014-08-15 08:28:26
  (Gdy kliknąłem na większy obraz - chyba 18 różnych towarów na półkach)
  0
 • Naparstek
  2014-08-15 08:25:39
  Policzyłem - 11 różnych artykułów - nie jest tak źle!
  Przed wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce był tylko ocet i zapałki.

  (Osoba wracająca po 8 miesiącach z Zachodu tak wspomina:"Gdy pociąg zatrzymał się na dworcu, w kiosku peronowym były puste półki. Myślałam, że ten kiosk w remoncie, ale na półce był kwiat w doniczce".
  0
 • twój_stary
  2014-08-15 10:55:00
  No i dobrze kacapskim ścierwom.
  0
 • realista
  2014-08-15 12:37:22
  Tak to sie robi psychoze wojenna, a po kolejnym sukcesie na Ukrainie i po dozynkach wszystkiego znowu bedzie pelno w sklepach i lud bedzie chwalil kolejnego dobrego cara.
  0
 • realista
  2014-08-15 12:43:00
  Rosjanie przywykli do kartofli ze slonina, wiec niewiele ich obchodza te puste polki. Duzo gorzej zniosa skutek rosyjskich sankcji polscy chlopi, ktorzy juz zdazyli sie rozhartowac ciepla woda, ubikacja w domu i dvd z filmami porno.
  0
 • turboturek
  2014-08-15 18:10:44
  wziąłem kilkanaście darmowych gazetek supermarketów i wysłałem pod 6 adresów moskiewskich gazet (z wijipedii(). znaczek za 5pln. też tak zróbcje.
  0
 • danton
  2014-08-16 23:11:09
  "Puste pułki w rosyjskich sklepach", porównujemy zdjęcie z artykułu o Wal Marcie z 2013 roku i okazuje się że to to samo zdjęcie, oto "prawda" wystarczy zajrzeć do googla i porównać. Kłamliwy niemiecki onet podał sfałszowane info dla polskej gawiedzi.
  0
 • TadF
  2014-10-19 03:48:48
  na zakazany towary przypada około 10 mld dolarów rosyjskiego importu

  Mialo byc napisane po POLSKU, a jest chyba po POLSKIEMU !!!
  Oj pisarczyki, gdzie wam sie pchac do dziennikarstwa...
  0
 • Z Podlasia
  2014-12-18 10:34:16
  Co za **** z nas robi głupków.

  Puste półki w ukropskich sklepach
  0
 • zobacz więcej
  2014-12-18 10:38:40
  A ty, ~turboturek, jestesz na przepustce z Tworek?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama