Jak podała policja, funkcjonariusze, którzy przyjechali w środę do jednego z domów w Lutoryżu ustalili, że najprawdopodobniej podczas awantury, syn ugodził ostrym narzędziem 80-letnią matkę. "W wyniku licznych obrażeń w postaci ran kłutych kobieta zmarła. Jej głowa leżała odcięta obok tułowia. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo syna kobiety" – napisała policja.

Reklama

Mężczyzna trafił do aresztu

Na miejscu zbrodni pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z udziałem lekarza biegłego, przez kilka godzin pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza. "Przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne oraz prawdopodobne narzędzia zbrodni w postaci noży kuchennych i siekiery. Prokurator przy udziale technika kryminalistyki oraz lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej, wykonał oględziny ciała zmarłej, ujawniając liczne rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Głowa kobiety została odcięta i leżała obok ciała. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zabezpieczono do badań" – podała policja.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała sąsiada. Podejrzanemu grozi kara dożywocia. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące dla 43-latka.

Reklama