Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska, kilka dni temu funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczecina, który za pośrednictwem komunikatora internetowego rozpowszechniał treści pedofilskie oraz zoofilskie. Jak się okazało, przestępczą działalność prowadził co najmniej 5 lat.

Reklama

30–latek próbował usunąć pozostałości swojej przestępczej działalności, ale pozostawił ślady, na które wpadli mundurowi. Był zaskoczony wizytą policjantów. Ostatecznie przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnił jego mechanizm – powiedziała rzeczniczka.

30-latek aresztowany

Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony i nośniki pamięci z zawartością potwierdzającą zaangażowanie podejrzanego oraz innych osób w przestępczy proceder. 30-latek usłyszał zarzut związany z rozpowszechnianiem treści pedo- i zoofilskich, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania – zaznaczyła podinsp. Kucharska.