Jak poinformował PAP w sobotę mł. asp. Łukasz Rydzewski z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w piątek do komendy wpłynęło zgłoszenie, że wójt Gostynina Edmund Z. pojawił się na uroczystościach szkolnych, będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna prawdopodobnie sam też przyjechał do szkoły samochodem. Policyjny patrol potwierdził ten fakt. Badanie alkomatem wykazało powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama

Wójt już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu

Wójt został przewieziony na komendę, a następnie w toku wykonywanych czynności prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości - powiedział PAP policjant. Dodał, że w sobotę wójt ma usłyszeć zarzuty.

Wójt Gminy Gostynin Edmund Z. już wcześniej był karany za jazdę po alkoholu. Jak podawał w 2015 r. portal Gostynin.info wójt został zatrzymany do kontroli drogowej w Rzgowie koło Łodzi. W wydychanym powietrzu miał wówczas między 0,2 do 0,5 prom. alkoholu. Wtedy tymczasowo stracił prawo jazdy. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka