O zdarzeniu poinformowała w poniedziałek mł.asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak podała, gady zostały zauważone 12 stycznia przez spacerowicza na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

Reklama

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele - rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie - podkreśliła Mróz.

Policja szuka hodowcy

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Jak wskazała Mróz, policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia.

Dodała, że śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące właściciela węży, ich hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości. Z policjantami z Tarnowa Podgórnego można się w tej sprawie skontaktować pod numerem tel. 47 77 148 62 - prowadzący sprawę, 47 77 148 60 lub 112.

autor: Anna Jowsa