Czwartek jeszcze zacznie się pochmurnie, ale z biegiem dnia powinno się przejaśniać, szczególnie na północnym wschodzie. Tam zachmurzenie umiarkowane i nie powinno padać. Natomiast na pozostałym obszarze możliwe są jeszcze przelotne opady deszczu - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Będzie cieplej niż w ostatnich dniach. Najcieplejszym obszarem jeszcze pozostanie północny wschód, Podlasie. Tam 16-18 stopni. Ale również na południowym zachodzie i miejscami w centrum kraju zaczną się pojawiać temperatury na poziomie 16 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu, tam w rejonie Półwyspu Helskiego i Łeby ok. 10 stopni Celsjusza - przekazała synoptyk IMGW.

Wiatr powieje z kierunków północnych i wschodnich, będzie słaby i umiarkowany, jeszcze na Wybrzeżu i miejscami na północy porywisty. Te porywy nie będą przekraczać 55 km/h. Tylko w górach powieje nieco silniej, do 60 km/h.

Prognoza pogoda na noc

W nocy z czwartku na piątek spodziewane jest zachmurzenie małe. Ma być wręcz bezchmurnie niemal w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie chmur będzie więcej i tam może jeszcze chwilami popadać jakiś przelotny deszcz. Na Pomorzu i w kotlinach sudeckich utworzy się mgła ograniczająca widzialność do ok. 300 m - zaznaczyła Dąbrowska.

Najchłodniejsza noc zapowiada się w rejonach podgórskich Karpat, na Suwalszczyźnie i miejscami na Pomorzu, gdzie tego bezchmurnego nieba będzie najwięcej. Tam temperatura minimalna wyniesie 1 stopień Celsjusza. Na Pomorzu i Suwalszczyźnie, jak podkreśliła synoptyk IMGW, mogą też wystąpić przygruntowe przymrozki. Tam temperatura przy gruncie może spaść do minus 2 stopni.

Reklama

Natomiast najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą ok. 6 stopni Celsjusza, 6-7 stopni Celsjusza termometry wskażą również na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu jeszcze może być porywisty. Powieje z kierunków północno-wschodniego i wschodniego.

W piątek już w całym kraju nie powinno padać, ma być sporo słońca i ciepło, z temperaturą do 18 stopni Celsjusza. W weekend do Polski ma napłynąć ciepłe powietrze z południa i z południowego zachodu i powinno się zrobić jeszcze cieplej. Jest szansa na 20 stopni Celsjusza.

autorka: Inga Domurat