Zgromadzeni na festynie fani rozgłośni będą mogli wspólnie śpiewać pod sceną takie hity, jak "Ojciec Tadeusz jak Prometeusz" czy "Moherowe berety". Obie piosenki są autorstwa Kapeli znad Baryczy, która - jak donosi blog glosrydzyka.blox.pl - prawdopodobnie będzie gwiazdą imprezy.

>>> Jest praca w Radiu Maryja. Ale za darmo

Nie zabraknie pieniędzy na gaże dla artystów, bo - jak potwierdził ojciec Tadeusz Rydzyk - znaleźli się sponsorzy, którzy za to zapłacą.

"Będzie w programie i kapela, i będzie teatr studentów bardzo piękny, zobaczycie naszych studentów (...). I będzie możliwość zobaczenia odwiertów i będzie później, na koniec koncert <najpiękniejsze głosy Polski>. Zapraszamy, nikt nie musi nic płacić. Znaleźli się ludzie, którzy to zapłacą, a to jest prezent dla wszystkich naszych sympatyków" - cytuje redemptorysta autor serwisu glosrydzyka.blox.pl.

>>> Rydzyk łowi przedszkolaków na telefon

Słowa te padły podczas telefonicznego pozdrowienia wiernych, którzy w ramach spotkań rodziny Radia Maryja przybyli do sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Festyn ma odbyć się 19 września, na tyłach kampusu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.