Bezprzewodowy internet uruchomiono w tym tygodniu. Jest to pierwsza darmowa sieć w Warszawie, realizowana bezpośrednio przez stołeczny ratusz. Obejmuje Trakt Królewski, Stare Miasto oraz część Powiśla.

Reklama

"Osoba, która chce skorzystać z internetu, powinna wybrać sieć UM Warszawa, po czym wyświetli jej się strona z regulaminem korzystania z internetu" - powiedział PAP Tomasz Andryszczyk z biura prasowego urzędu miasta. W części miasta, w której można korzystać z internetu, zamontowano 13 nadajników. Koszt przedsięwzięcia to 100 tys. zł.

Andryszczyk zaznaczył, że obszar ten wybrano ze względu na "atrakcyjność architektoniczną i turystyczną".

Połączenie możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi (np. telefon komórkowy, laptop, palmtop). Jednorazowe połączenie trwa do 30 minut. Maksymalna liczba osób, która może jednocześnie korzystać z sieci, to 1200 użytkowników.

W następnych miesiącach planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego i ul. Francuskiej. Tam internet zostanie uruchomiony wiosną przyszłego roku. Jak powiedział PAP Andryszczyk, rozważane jest także uruchomienie internetu w okolicach Placu Grzybowskiego i Placu Trzech Krzyży.

W Warszawie działa już bezpłatna, bezprzewodowa sieć internetowa - BemowoNET - dostępna dla mieszkańców dzielnicy Bemowo (projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo).